Skip to main content
search
Relacje

Rywalizowali w brydżu o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zielonki

By 14 grudnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2015 przez admin

412 grudnia w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się Turniej Brydża Sportowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zielonki. Było to już drugie turniejowe spotkanie sympatyków brydża. Poprzednie odbyło się 7 marca w Bibicach. Wówczas to czternaście par rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Zielonki. Tym razem rozgrywkach wzięło udział 19 par, siedem z gminy Zielonki oraz dwanaście z Krakowa.

Turniej trwał blisko 6 godzin. Rozegrano 11 rund po 3 rozdania. Każda drużyna miała okazję zagrać z wszystkimi pozostałymi. W rywalizacji wyłoniono 3 zwycięskie pary.
Pierwsze miejsce oraz Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zielonki wywalczyła drużyna w składzie: Andrzej Szubryt i Andrzej Żurek z rezultatem 215, 5 pkt. Drugie miejsce zdobył duet: Stanisław Gorzula oraz Tadeusz Wendrowski z wynikiem 203 punktów, natomiast trzecie miejsce zajęli Krzysztof Śmigielski i Andrzej Chmura uzyskując 187, 5 pkt. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał sędzia Tadeusz Garbacz.
Turniejowi towarzyszyła spora dawka emocji, ale i miła atmosfera. – Uczestnicy byli zadowoleni, że można spotkać się integracyjnie. Goście bardzo zainteresowani byli obiektem, w którym odbywał się turniej. Budynek Centrum Integracji Społecznej zachwycił przyjezdnych z Krakowa. – powiedział Stefan Łysek, były radny gminy Zielonki, inicjator obydwóch turniejów brydżowych na terenie naszej gminy.
Organizatorem oraz koordynatorem turnieju było Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
KŁK

1
3
5
6
7
8
Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content