Skip to main content
search
Aktualności

Są w naszej gminie już 10 lat

By 6 listopada 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 listopada 2023 przez Marek Skiba

W 2013 roku, z inicjatywy Stefana Łyska – ówczesnego radnego gminy Zielonki, rozpoczął działalność w naszej gminie klub brydżowy. Początkowo w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zielonki, następnie w hali sportowej w Zielonkach, a obecnie w Domu Ludowym w Bibicach – co czwartek o 17:00 spotykają się brydżyści z naszej gminy.

– Inicjatywa dobrze się przyjęła – mówi Stefan Łysek. – Na początku to wszystko wyglądało bardzo amatorsko, ale gdy dołączył do nas Bartosz Pasterz „wskoczyliśmy na wyższy poziom”. Udało się zakupić profesjonalny sprzęt do liczenia punktów i naprawdę świetnie się to wszystko dogrywa – dodaje założyciel klubu.

Podczas turnieju, który miał miejsce 4 listopada w OSP Bibice, wójt gminy Zielonki Bogusław Król przekazał dyplom uznania dla klubu i dla Stefana Łyska. To wszystko za sprawą jubileuszu 10-lecia istnienia klubu.

– Sam niegdyś grywałem w brydża, ale z natłoku obowiązków musiałem odpuścić – mówił Bogusław Król. – Pewnie, gdy nadejdzie emerytura, dołączę do klubu, bo to dobra inicjatywa – kontynuował.

W turnieju wzięło udział 17 par. Najwięcej punktów (w 17 partiach, po dwa rozdania każde), a zarazem Puchar wójta gminy Zielonki, zdobyli Krystyna Chmielińska i Michał Omielski. Drugie miejsce zajęła para Janusz Gołas i Maksymilian Kozierki. Podium zamknęli Magdalena Podgórczyk i Paweł Godula.

MS

Poniżej prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content