Skip to main content
search
Aktualności

Samorządowcy z Ukrainy odwiedzili szkołę w Przybysławicach

By 27 maja 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 maja 2024 przez TN

Wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko wraz z przewodniczącym rady gminy Tadeuszem Łyskiem spotkali się 24 maja w szkole w Przybysławicach z delegacją z Ukrainy. Przedstawiciele ukraińskich samorządów, którzy odwiedzili nas w ramach międzynarodowego projektu DOBRE (Decentralization Offering Better Results and Efficiency) finansowanego przez USAID (United States Agency for International Development), mieli okazję wymienić doświadczenia z polskimi samorządowcami.

Spotkanie w szkole w Przybysławicach było jednym z ostatnich punktów wizyty kilkudziesięcioosobowej delegacji. W jego trakcie uczestnicy zapoznali się z prezentacją dotyczącą gminy Zielonki przedstawioną przez wójta oraz prezentacją dotyczącą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach, którą przedstawiła wicedyrektor Regina Styn i wicedyrektor Monika Janiszewska. Goście obejrzeli placówkę, zwiedzili nowoczesne sale lekcyjne, bibliotekę wraz z mediateką, salę gimnastyczną ze ścianką wspinaczkową, a także szkolny basen.

Podczas wizyty samorządowcy z Ukrainy dopytywali m.in. o funkcjonowanie szkolnictwa w Polsce, rozwiązania transportu szkolnego, czy kwestie dotyczące finansowania oświaty. Na pytania poza wójtem gminy i przewodniczącym rady gminy odpowiadał także zastępca wójta Arnold Kuźniarski i dyrektor GZEAS Zielonki Anna Soblik. Na zakończenie wizyty, wójt gminy Zielonki opowiedział o wsparciu, jakie gmina udzieliła uchodźcom z Ukrainy po 24 lutego 2022 roku. Zapewnił też o dalszym wspieraniu naszych wschodnich sąsiadów. Gościom przekazane zostały także drobne upominki promujące gminę Zielonki.

Poniżej publikujemy zdjęcia z wizyty ukraińskich samorządowców:

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content