Skip to main content
search
Aktualności

Seniorzy świętowali i śpiewali w Dziekanowicach

By 23 stycznia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 stycznia 2017 przez admin

Dziekanowice 148Koło Gospodyń Wiejskich wraz z sołtysem Dziekanowic 21 stycznia zorganizowali w swojej miejscowości tradycyjny Dzień Babci i Dziadka. Herody z Trojanowic okolędowały ich na szczęście, potem był czas na śpiewanie kolęd i tańce.

Ten wieczór rozpoczął się od powitania zgromadzonych przez przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Helenę Ptak. Kilka słów do zebranych wygłosił także sołtys Stanisław Czaplak, na którego twarzy gościł wielki uśmiech. Spotkanie ubogaciły dwa występy artystyczne: Mikołaja Rośka oraz grupy Herodów z Trojanowic. Pierwszy z artystów zagrał na trąbce oraz wyśpiewał utwór pt. „Cza-cza dla babci i dziadka”. Młody wykonawca dopingowany był przez babcię oraz dziadka – Stanisława Rośka, który zaszczepił w nim pasję do gry na trąbce. 

Z kolei występ grupy kolędniczej „Herody” wywołał u zgromadzonych wiele doznań artystycznych i radości – wszyscy bawili się świetnie, zarówno wykonawcy, jak i publiczność. Po występie kolędnicy okolędowali sołtysa, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich, wiceprzewodniczącą Stanisławę Ryńską, jedną z członkiń Elżbietę Raźny oraz skarbnika Koła – Grażynę Grudzień. Przy okazji warto dodać, że Koło Gospodyń Wiejskich w Dziekanowicach istnieje dopiero od 12 lat. Ta młoda grupa ma już na swoim koncie nagrody, wyróżnienia oraz organizację wielu imprez. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy m.in. „A wczora z wieczora” i „Wśród nocnej ciszy”.

Po występach nadszedł czas na śpiewy oraz tańce. Na akordeonach zagrali Artur Nogieć oraz Władysław Pietrzyk. Na parkiecie tańczyli zarówno młodsi, jak i starsi. Jedno było pewne – wszyscy bawili się wyśmienicie. Nie zabrakło oczywiście prezentów – babcie oraz dziadkowie otrzymali po doniczce z pięknym fiołkiem alpejskim, który będzie przypominać im o tegorocznym Dniu Babci i Dziadka. Ten wieczór na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, bo było w nim tak wiele radości, pozytywnej energii i ciepła.

KK

DSC 0116
DSC 0229
DSC 0250
Dziekanowice 093
Dziekanowice 104
Dziekanowice 111
Dziekanowice 114
Dziekanowice 138
Dziekanowice 139
Dziekanowice 148
Dziekanowice 158
Dziekanowice 188
Dziekanowice 196
Close Menu
 
18 kwietnia 2024
Skip to content