Skip to main content
search
Relacje

Smoczyca Zielulu na podium!!!

By 18 czerwca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 czerwca 2015 przez admin

0004D2B2FXE80BIN C209

 

31 maja już po raz piętnasty krakowski rynek został opanowany przez niezwykłe stwory. Zjawiły się na nim smoki z „Z czterech stron świata”, a wśród nich reprezentująca naszą bibliotekę niezwykła smoczyca  Zielulu z uroczymi smoczątkami Kasią i Krzysiem. Ogromny trud włożony w projekt i wykonanie tegorocznej smoczycy został nagrodzony. W kategorii Domy Kultury i inne: Zielulu z Zielonek zajęła II miejsce.


W tegorocznym przemarszu ulicami Starego Miasta wzięło udział czterdzieści barwnych smoków, w asyście towarzyszących im  uczestników pochodu oraz gości zgromadzonych na Rynku Głównym i na  trasie przemarszu . Orszak wyruszył punktualnie o godzinie 12:00 spod Barbakanu, przeszedł ulicą Sławkowską a w końcu dotarł na płytę rynku. Podczas przemarszu  smoczycy towarzyszyły zarówno przedszkolaki, jak i starsze dzieci w równie pięknych i kolorowych strojach jak sama Zielulu, inspirowanych ubiorami wprost
z egzotycznych Hawajów.
Gorące podziękowania należą się pomysłodawczyni smoka Marii Przewięźlikowskiej, konstruktorom naszej smoczycy: państwu Bernadecie i Arturowi Walczakom, wspomagających  ich w trudzie zrealizowania projektu tegorocznej smoczycy Marcie Snoch, radnym Marzenie Gadzik-Wójcik i Annie Sieńko oraz autorce bajki przedstawiającej historię Zielulu – Sylwii Białowiejskiej-Chuchmacz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli smoczemu orszakowi w drodze na krakowski rynek i jednocześnie zapraszamy już za rok, do udziału w kolejnej edycji Wielkiej Parady Smoków w Krakowie.
Sylwia Białowiejska-Chuchmacz

 

0004D2ATHCCM5UTN C209
556b0882111b4 p
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content