Skip to main content
search
Relacje

Smoczyca Zielulu na podium!!!

By 18 czerwca 2015No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 18 czerwca 2015 przez admin

0004D2B2FXE80BIN C209

 

31 maja już po raz piętnasty krakowski rynek został opanowany przez niezwykłe stwory. Zjawiły się na nim smoki z „Z czterech stron świata”, a wśród nich reprezentująca naszą bibliotekę niezwykła smoczyca  Zielulu z uroczymi smoczątkami Kasią i Krzysiem. Ogromny trud włożony w projekt i wykonanie tegorocznej smoczycy został nagrodzony. W kategorii Domy Kultury i inne: Zielulu z Zielonek zajęła II miejsce.


W tegorocznym przemarszu ulicami Starego Miasta wzięło udział czterdzieści barwnych smoków, w asyście towarzyszących im  uczestników pochodu oraz gości zgromadzonych na Rynku Głównym i na  trasie przemarszu . Orszak wyruszył punktualnie o godzinie 12:00 spod Barbakanu, przeszedł ulicą Sławkowską a w końcu dotarł na płytę rynku. Podczas przemarszu  smoczycy towarzyszyły zarówno przedszkolaki, jak i starsze dzieci w równie pięknych i kolorowych strojach jak sama Zielulu, inspirowanych ubiorami wprost
z egzotycznych Hawajów.
Gorące podziękowania należą się pomysłodawczyni smoka Marii Przewięźlikowskiej, konstruktorom naszej smoczycy: państwu Bernadecie i Arturowi Walczakom, wspomagających  ich w trudzie zrealizowania projektu tegorocznej smoczycy Marcie Snoch, radnym Marzenie Gadzik-Wójcik i Annie Sieńko oraz autorce bajki przedstawiającej historię Zielulu – Sylwii Białowiejskiej-Chuchmacz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli smoczemu orszakowi w drodze na krakowski rynek i jednocześnie zapraszamy już za rok, do udziału w kolejnej edycji Wielkiej Parady Smoków w Krakowie.
Sylwia Białowiejska-Chuchmacz

 

0004D2ATHCCM5UTN C209
556b0882111b4 p
Close Menu
 
25 lutego 2024
Skip to content