Skip to main content
search
Aktualności

Sokrates Comenius – nauczyciele z Korzkwi w Ratsgymnasium w Minden

By 4 listopada 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 listopada 2013 przez admin

IMG 4180

Współpraca Zespołu Szkół w Korzkwi z Ratsgymnasium w Minden w ramach programu Sokrates Comenius trwa. Od 30 września do 4 października dyrektor szkoły Regina Styn wraz z nauczycielkami Agnieszką Kapel i Renatą Madej przebywały w Minden, gdzie uczestniczyły w wizycie przygotowującej kolejną wymianę młodzieży. Odwiedziły partnerską szkołę Ratsgymnasium.  

W trakcie pobytu planowano przebieg rewizyty korzkiewskich gimnazjalistów w Niemczech. Panie zwiedziły również Berlin i podziwiały jego najpiękniejsze zabytki, wybierając przy tym miejsca warte pokazania młodzieży gimnazjalnej z Korzkwi.
Prowadzono także lekcje języka polskiego dla 26 uczniów partnerskiej szkoły, którzy współuczestniczą w przedsięwzięciu w ramach projektu „MUSICARTCONNECTIONS”. Podczas pobytu pedagodzy mieli okazję wziąć udział w dniu polskim, który został zorganizowany przez niemieckich uczniów. Gospodarze przygotowali z tej okazji polskie dania i ciasta, jak również występy artystyczne i quizy.
Nauczyciele niemieccy zaprosili gości z Polski na koncert fortepianowy i występ chóru oraz zorganizowali wycieczkę krajoznawczą po okolicy.
Renata Madej

 

IMG 4154popr
IMG 4177
IMG 4178
IMG 4182
IMG 4188

 

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content