Skip to main content
search
Ogłoszenia

Spełnione marzenia w Wieliczce – Gala Finałowa Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

By 16 września 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 16 września 2019 przez admin

9 września br. w Kopalni Soli „Wieliczka” Laureaci wojewódzkiego etapu XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odebrali nagrody z rąk Bożeny Borys –Szopy – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urszuli Ruseckiej – Poseł na Sejm, Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego oraz Marty Mordarskiej – Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON. Wyróżnienia oraz nagrody specjalne przyznali Ksiądz Jacek Kurzydło – Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego, Ksiądz Piotr Adamczyk – Dyrektor Radia RDN, Katarzyna Lubas – Dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie oraz  reżyser Monika Meleń – członek komisji konkursowej.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy św. Kingi. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac, wybranych spośród ponad 200 zgłoszonych w konkursie. Liczni uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć prace nagrodzone przez Komisję Konkursową, której przewodniczyła Poseł Urszula Rusecka. Uroczystą Galę swoimi występami uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz duet: Arleta Matlęga – podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie oraz wokalista Mirosław Witkowski.

Galę Finałową etapu wojewódzkiego patronatem honorowym objęli:

– Pani Bożena Borys-Szopa – Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
– Pani Poseł Urszula Rusecka – Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
– Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
– Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski

Patroni Medialni: TVP3 Kraków, Radio Kraków

Lista Laureatów:
MALARSTWO
Miejsce I
– tytuł „NOCNA WYPRAWA”, autor  RYSZARD JURKOWSKI
(ŚDS W OLKUSZU PROWADZONY PRZEZ STOWARZYSZENE PROGRES)
Miejsce II
– tytuł „WAKACYJNA PIRACKA PRZYGODA”, autorzy AGNIESZKA WĄSIK I KINGA MAJ
(WTZ STOWARZYSZENIA DOBREJ NADZIEI W KRAKOWIE)

Miejsce III
– tytuł „PODRÓŻ ŁÓDKĄ”, autor KRZYSZTOF KĄKOL (DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE PROWADZONYPRZEZ ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK)

Wyróżnienie specjalne Poseł Urszuli Ruseckiej – Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
 – tytuł „PODRÓŻ NA SKRZYDŁACH PTAKA” autor MATEUSZ SŁONECKI (ŚDS W BIECZU Z FILIĄ W GORLICACH)

Wyróżnienia:
– tytuł „PODRÓŻ WE ŚNIE” autor ŁUKASZ KWIECIEŃ (ŚDS W PAŁECZNICY)
– tytuł „WAKACJE W AUGUSTOWIE”, autor  ANETA GRÓDEK (ŚDS STOWARZYSZENIA „JESTEŚMY…” W NOWYM SĄCZU)
– tytuł  „SPOTKANIE W KSIĘŻYCOWYCH PRZESTWORZACH”, autor AGNIESZKA TRÓJNIAK (ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W OLEŚNICY)
– tytuł  „LETNIA BRYZA”, autor ANDRZEJ RĘBALIS (ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W ŻEGOCINIE)
– tytuł „MOJE WAKACJE NA DZIAŁCE”, autor KATARZYNA GRYZ (WTZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI)

GRAFIKA I RYSUNEK
Miejsce I
– tytuł „SPOTKANIE W ZAKOPANEM ZE ŚW. JERZYM”, autor WOJCIECH BACHLEDA ŻOŁNIERCZYK (WTZ PRZY PSONI KOŁO W ZAKOPANEM)
Miejsce II
– tytuł  „SEN O PARYŻU”, autor JAN NOWAK (WTZ PRZY DPS W ŁYSZKOWICACH)
Miejsce III
– tytuł  „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” ALEKSANDRA LUDWIN (WTZ – DOM REHABILITACYJNO OPIEKUŃCZY CARITAS)
Wyróżnienia:
– tytuł  „GDY SPOTKAMY SIĘ W NIEBIE”, autor MAGDALENA GURGUL (WTZ „MADA”),
– tytuł „KOLOROWY ŚWIAT PUSTYNI”, autor MARTA WEBER (WTZ PRZY STOWARZYSZENIU „DOLINA DUNAJCA”)

TKANINA I APLIKACJA
Miejsce I
– tytuł „UJRZEĆ WSZYSTKIE KOLORY ZIEMI – ZOSTAĆ WŚRÓD APACZÓW”, autorzy EWA SALAK I ANNA DZIERWA (DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W WADOWICACH),

Miejsce II
– tytuł „LOT BALONEM”, autor MELANIA KOSTECKA (ŚDS W TOMASZKOWICACH)

Miejsce III
– tytuł „BYĆ JAK PTAK BO ŚWIAT JEST ZBYT WIELKI ŻEBY PRZEBYWAĆ W JEDNYM MIEJSCU”, autor  HELENA PAJĄK (DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W WADOWICACH)

Wyróżnienie specjalne Księdza Jacka Kurzydło – Dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie
– tytuł  „MOJE SPOTKANIE Z OJCEM ŚWIĘTYM W WATYKANIE”, autor  BARBARA BOCHENEK (ŚDS STOWARZYSZENIA JESTEŚMY W NOWYM SĄCZU)

Wyróżnienia:
– tytuł  „KOBIETA Z HISZPANII”, autor JOANNA BAKALARZ (WTZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI)
– tytuł  „UKOCHANE GÓRY”, autor GRAŻYNA NOCOŃ (ŚDS W GRUSZOWIE)
– tytuł  „W POSZUKIWANIU WIATRAKÓW”, autor KRZYSZTOF STAŚKO (WTZ PRZY STOWARZYSZENIU „REMEDIUM”)
– tytuł  „ZACHÓD SŁOŃCA”, autor EMIL SKOCZEŃ (WTZ PSONI KOŁO W TARNOWIE)

RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA
Miejsce I
– tytuł  „KOSMICZNA PODRÓŻ”, autor MICHAŁ ŻYDEK (WTZ W BRZESKU

Miejsce II oraz wyróżnienie specjalne Księdza Piotra Adamczyka – Dyrektora Radia RDN
– tytuł „W MOICH DŁONIACH CAŁY ŚWIAT”, autor ADRIAN KALETA (WTZ „MADA”)

Miejsce III
– tytuł „MAGICZNA DESKOROLKA”, autorzy JOANNA CUKIER I MIKOŁAJ KĘSKIEWICZ (WTZ PRZY STOWARZYSZENIU DOBREJ NADZIEI)

Wyróżnienia:
– tytuł „ROWEREM DOOKOŁA ŚWIATA”, autorzy RENATA SZUMAL (ŚDS „CHATKA” PSONI W NOWYM TARGU)
– tytuł „ZACHÓD SŁOŃCA NAD BAŁTYKIEM”, autorzy BOŻENA WAŁACH (ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY – L`ARCHE)

FOTOGRAFIA
Miejsce I
– tytuł  „JEDZIEMY NAD MORZE”, autor ADAM SUSKI (ŚDS W TOMASZKOWICACH)

Miejsce II
– tytuł „ALE MEKSYK”, autor KATARZYNA PAWLIK (ŚDS STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „GNIAZDO”)

Miejsce III oraz wyróżnienie specjalne Katarzyny Lubas – Dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
– tytuł „WSZĘDZIE JEST DOBRZE, ALE W POLSCE NAJLEPIEJ”, autor WOJCIECH JURKOWSKI (WTZ „MADA”)

Wyróżnienie specjalne reżyser Moniki Meleń – członka Komisji Konkursowej
– tytuł „KAPSUŁA WSPOMNIEŃ”, autor JERZY GRACZ (ŚDS W KRYNICY-ZDROJU)

Wyróżnienia:
– tytuł „LUBIĘ WRACAĆ TAM GDZIE BYŁEM”, autor PIOTR OLENDER (WTZ W ŁYSZKOWICACH)
– tytuł „RADOŚĆ ŻYCIA”, autor BEATA MARCHEL (DPS W STRÓŻACH)

Gala Finałowa Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

Close Menu
 
17 maja 2022
Skip to content