Skip to main content
search
Relacje

Piłkarska sobota w Bibicach

By 30 czerwca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 czerwca 2015 przez admin

DSC06315n1„Tu w Bibicach jest drużyna, która w piłkę dobrze gra, każdy chłopak i dziewczyna tę drużynę dobrze zna” śpiewało Koło Integracji Bibic. W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie budynku administracyjno-socjalnego klubu KS Bibiczanki. Wójt gminy Zielonki Bogusław Król z władzami klubu dokonał uroczystego otwarcia, a proboszcz bibickiej parafii, Jan Przybocki poświęcił nowo otwarty obiekt.

-Sukces w sporcie jest ważny, ale nie najważniejszy. Sport ma rozwijać człowieka, wychowywać go, służyć jego dobru. Piłka nożna uczy współdziałania z ludźmi, dlatego tak ważna jest kultura, miłość i szacunek dla bliźnich –mówił proboszcz. Zgromadzeni wspólnie odmówili modlitwę w intencji tych, którzy będą z terenu korzystać i o to, aby zawsze panowały tu zasady fair play. Wójt z kolei wspomniał o samej inwestycji, której budowa trwała od 2013r a wykonawcą była firma Budopol SA. Ogólny koszt łącznie z przyłączami i wyposażeniem wyniósł 560 tysiecy zł brutto -życzę klubowi i piłkarzom bezpiecznych zawodów sportowych”-powiedział na zakończenie Bogusław Król.
Wiceprezes KS Bibiczanki, Jerzy Król wspomniał o historii drużyny z Bibic.- Klub powstał w 92 roku. Założyliśmy go wspólnie z Marcinem Krawczykiem, dziś prezesem Bibiczanki, Markiem Małkiem i grupą miejscowych chłopaków. Dzięki zaangażowaniu powolutku własnymi siłami robiliśmy to boisko na dole Dzięki staraniom naszym w Urzędzie Gminy i miejscowych radnych udało się zdobyć fundusze na wybudowanie nowego boiska i budynku. Mamy drużynę młodzików, trampkarzy, drużyny dziewcząt i seniorów. Oldboje od ponad roku ambitnie trenują. W planach jest dalsze zagospodarowanie terenów sąsiadujących z boiskiem, a pomysłów jest dużo: może korty tenisowe, gdyby było zadaszenie, można by trenować też siatkówkę, albo squasha. Mnóstwo jest w okolicy nowych mieszkańców, którzy chętnie by z takich obiektów skorzystali.
Sobotnie popołudnie pełne było sportowych emocji. W programie artystycznym zaprezentowało się Stowarzyszenie Kolo Integracji Bibic. Barwnie ubrane, rozśpiewane gorąco kibicowało swoim sportowcom. „Bo to jest Bibiczanka, to najlepszy zespół jest, czy chcesz wierzyć, w to czy nie, w Bibiczance super jest”! rozlegały się śpiewy. A w meczach towarzyskich starły się kolejno drużyny: dziewcząt KS Bibiczanka – Novi Narama. Po zaciętej walce zwyciężyły zawodniczki z Naramy osiągając rezultat 2:0. Następnie na boisko wbiegł młodziutki narybek drużyn Bibiczanki oraz Jutrzenki Giebułtów. W tej rywalizacji wygrała drużyna gospodarzy wynikiem 3:2. Mecz piłkarski KS Bibiczanki i KS Clepardii zakończył się wysokim zwycięstwem Clepardii nad Bibiczanką 4:1. Ukoronowaniem sportowej soboty był konkurs rzutów karnych, w których zgromadzeni kibice drużyn mogli pokazać swoje umiejętności. Wyłoniono króla, a właściwie królową strzelców. Została nią Basia Zając. Drugie miejsce zajął Paweł Sosnowski, a trzecie Sebastian Skorupa.

Katarzyna Łasica-Kolos

 

Więcej zdjęć tutaj

 

DSC06158n1
DSC06163n1
DSC06651n
DSC06315n1
DSC06338n1
DSC011601n1
DSC06418n1
DSC06527n1
DSC06689n1
DSC06749n

 

 

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content