Skip to main content
search
Relacje

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

By 10 maja 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 maja 2018 przez admin

biblioteka2

 

9 maja w Bibliotece w Przybysławicach odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, w którym uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owczarach oraz klasa 1 ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi.


Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia bibliotekarki, następnie autorka z uśmiechem na ustach rozpoczęła spotkanie z dziećmi. Nić porozumienia pomiędzy stronami zawiązała się bardzo szybko. Pani Beata opowiedziała dzieciom o tym, w jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, wspominając z sentymentem pierwszą książkę, którą napisała. Należy podkreślić, iż w dorobku artystki znajdują się już 33 utwory. Uczniowie wraz z autorką prześledzili całą drogę powstawania książki – od pomysłu poprzez kolejne etapy produkcji aż do momentu, gdy trafia ona w ręce czytelnika. Każdej z informacji towarzyszyły prezentowane przez autorkę przedmioty – od maskotek, które były inspiracją do napisania książki poprzez okładki, składki i inne ciekawe materiały. Wszystkie dzieci chętnie włączały się w dyskusję i odpowiadały na pytania.
W drugiej połowie spotkania autorka przekazała mikrofon widowni, która chętnie i z zapałem zadawała bardzo różne pytania. Dzieci chciały się dowiedzieć, jak długo trwa napisanie książki, gdzie autorka pisze, czy woli używać komputera, a może jest tradycjonalistką. Gdy wyczerpały się pytania, pani Beata zaproponowała konkurs XVII-wiecznych zagadek. Widownia stanęła na wysokości zadania i udzielała trafnych odpowiedzi.
Na zakończenie spotkania autorka podpisała książki, a reprezentacja uczniów ofiarowała pisarce bukiet kwiatów w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie.
KG

biblioteka1

biblioteka3

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content