Skip to main content
search
Relacje

Spotkanie Bożonarodzeniowe w Woli Zachariaszowskiej

By 11 stycznia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 stycznia 2018 przez admin

33mosW uroczystość Trzech Króli po mszy świętej o godz. 12 na sali gimnastycznej Szkoły w Woli Zachariaszowskiej odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe, którego inicjatorem i  organizatorem był ks. proboszcz parafii w Woli Michał Kowalski.
Spotkanie rozpoczął chór szkolny przygotowany przez Angelikę Poznańską,  piękną pastorałką. Następnie na scenie pojawiły się grupy: „Sami Swoi” i „Przyjaciele”, które zaprezentowały swoje bogate programy artystyczne. Zachwyt wzbudziły nie tylko możliwości wokalne grup i poszczególnych solistów, ale również bogactwo strojów i staranna charakteryzacja. Były oczywiście diabełki, aniołki, królowie, zwierzęta i wiele innych postaci. Po występach grup swoje  przedstawienia jasełkowe zaprezentowali uczniowie szkoły: dzieci z klasy II szkoły podstawowej i z klasy II gimnazjum. Oba występy uczniowie przegotowali pod opieką księdza Michała. Tu również nie zabrakło pięknych strojów i charakteryzacji oraz starannie przygotowanej scenografii. Przedstawienie młodszych uczniów przeplatane było pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego. Przedstawienie starszych uczniów pt. „Korzenie” w bardzo ciekawy sposób nawiązywało do współczesności. Zaskakujący i oryginalny był muzyczny występ uczniów klasy IIIB przygotowanych przez wychowawcę p. Barbarę Piątek, które na dzwoneczkach zagrały melodie kilku znanych kolęd.
Pięknym posumowaniem był występ orkiestry dętej  z Woli Zachariaszowskiej, która  zagrała melodie znanych kolęd. W trakcie spotkania można było kosztować pysznych domowych wypieków przygotowanych przez Radę Rodziców.

Red.

wybrane1kolaz

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content