Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie kolędowe sołectwa Garlica Duchowna

By 30 grudnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 grudnia 2022 przez TN

W środę 28 grudnia 2022 miało miejsce spotkanie kolędowe mieszkańców sołectwa Garlica Duchowna, które zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtysa i Radę Sołecką Garlicy Duchownej. Było to historyczne spotkanie, ponieważ pierwszy raz w tak dużym składzie i z profesjonalną oprawą organizacyjno-artystyczną.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Woli Zachariaszowskiej, w intencji świętej pamięci Wiesława Kopijkę — sołtysa sołectwa Garlica Duchowna, w latach 1997-2014, którą poprowadził proboszcz parafii ksiądz Michał Kowalski. Dalsza uroczystość miała miejsce w sali budynku wielofunkcyjnego w Woli Zachariaszowskiej, do której przybyli licznie mieszkańcy i sympatycy Garlicy Duchowej. Przedsiębiorcze gospodynie zadbały o stoły pełne różnych przysmaków, między innymi serwowany był pyszny żurek na gorąco, ciasta domowe, wiejskie wyroby mięsne i sałatki również domowej roboty.

Powitali Gości przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Katarzyna Hamela i sołtys Artur Nogieć, którzy podkreślili, że to dopiero początek integracyjnych spotkań mieszkańców w tak dużym składzie i przekazali życzenia zdrowia i pomyślności na Nowy Rok 2023 dla wszystkich mieszkańców i przyjaciół sołectwa Garlica Duchowna.
Spotkanie umilił występ grupy kolędniczej z Owczar, która ośpiewała gospodarzy i zawadiacko rozweselali gości. Oczywiście sam sołtys Artur Nogieć pełnił tutaj kolejną ważną rolę, czyli głównego muzykanta grupy kolędniczej, w której brawurowo grał na akordeonie.

Do wspólnego kolędowania i śpiewania włączyli się zaproszeni goście między innymi radny Powiatu Krakowskiego Jarosław Raźny, radna i sołtys Garliczki Marta Żylska, sołtys Woli Zachariaszowskiej Artur Kwiecień, sołtys Grębynic Adam Duliński, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, przedstawiciel z Centrum Kultury w Zielonkach oraz przyjaciele z sąsiedniej gminy Michałowice.

KŻ, TN

Na zdjęciach grupa kolędnicza z Owczar i zgromadzeni widzowie.

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content