Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie noworoczne w Przybysławicach

By 13 stycznia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 stycznia 2020 przez admin

DSC05280mos11 stycznia w sobotni wieczór sołtys Przybysławic wraz z radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich zaprosili mieszkańców na spotkanie noworoczne. Były życzenia, kolędowanie i karnawałowa zabawa w życzliwej sąsiedzkiej atmosferze.

Aleksander Tabor, sołtys Przybysławic, zaprosił osobiście na wspólną biesiadę prawie 150 mieszkańców, niemal  stu udało się przybyć. Gośćmi specjalnymi byli seniorzy, osoby powyżej 60. roku życia. Dopisały pary małżeńskie z wieloletnim stażem, a wśród nich państwo Janina i Czesław Jasińscy, już 58 lat po ślubie. Pan sołtys zaprosił również państwa Hoferów: Wolfganga i Jolantę, którzy założyli w Przybysławicach muzeum z dawnymi narzędziami – Muzeum Hebla, by przybliżyli sąsiadom tę inicjatywę.
Rozpoczęto od serdecznych życzeń pomyślności w nowym roku, od pana sołtysa oraz radnej gminy Zielonki, mieszkanki Przybysławic, Joanny Kwaśny, którzy przywitali przybyłych gości. Zaśpiewano też kolędę. Przybysławice odwiedził dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta oraz radny powiatu krakowskiego Wojciech Bosak, który też jest mieszkańcem tej miejscowości. W dorocznych spotkaniach uczestniczyła pochodząca z Przybysławic mama pana Wojciecha Stanisława Bosak. Tym razem nie mogąc brać udziału przekazała list do uczestniczących, w którym m.in. życzyła słonecznego optymizmu, z którym łatwiej się żyje. – Bliższym i dalszym sąsiadom mojego domu rodzinnego przesyłam życzenia Dosiego Roku 2020. – odczytał Aleksander Tabor. Takie spotkania służą integracji między sąsiadami. A sąsiedzką zgodę trzeba pielęgnować – pan sołtys podkreśla współpracę w tym zakresie z Heleną Wiśniewską, do 2018 roku radną gminy Zielonki, wieloletnią przewodniczącą koła gospodyń, obecnie w radzie sołeckiej, współorganizującej wydarzenie.
Organizatorzy zapewnili pyszne dania i smakowite ciasta, a wieczór zwieńczyła zabawa taneczna z Katarzyną Drapałą i Krzysztofem Baranem. Przy stołach wspominano stare czasy, ale i wybiegano myślą w przyszłość. Wspólnych tematów nie brakowało: w Przybysławicach rośnie obiekt szkolno-przedszkolny, zagospodarowywana ma być na potrzeby sołectwa działka obok budynku wielofunkcyjnego, na której w planach jest piknik sołecki, a już za parę dni Koło Gospodyń Wiejskich organizuje dla dzieci zabawę karnawałową w budynku.  
Jak podkreślają panie z Koła Gospodyń Wiejskich, chodzi o to, żeby spotkać się w tym samym gronie za rok. Przyłączamy się do życzeń.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC05235
DSC05246
DSC05267
wieczornica
DSC05329
Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content