Skip to main content
search
Relacje

Spotkanie noworoczne w Przybysławicach

By 11 stycznia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 stycznia 2016 przez admin

DSC02947Blisko 80 osób wzięło udział w spotkaniu noworocznym, które odbyło się 9 stycznia w Przybysławicach. Zorganizował je dla mieszkańców sołtys Aleksander Tabor wraz z radą sołecką oraz Kołem Gospodyń Wiejskich. Było wspólne kolędowanie, uroczysty toast za pomyślność w nowym roku, a że karnawał w najlepsze trwa, nie zabrakło tego wieczoru również zabawy tanecznej.

Sołtys Aleksander Tabor powitał przybyłych gości, wśród nich: przewodniczącego Rady Gminy Ryszarda Krawczyka, radną gminy Zielonki Helenę Wiśniewską, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Przybysławicach Teresę Kolarską, dyrektora Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marka Płachtę oraz księdza Pawła Łukaszkę, proboszcza parafii w Korzkwi.
Do zgromadzonych popłynęły słowa życzeń. Sołtys Aleksander Tabor i radna Helena Wiśniewska życzyli wszystkim szczęśliwego nowego roku, samych pomyślnych dni, wzajemnego zrozumienia i szacunku oraz aby wszyscy szczęśliwie doczekali przyszłorocznego spotkania. Przewodniczący Ryszard Krawczyk w imieniu wójta oraz Rady Gminy złożył wszystkim obecnym noworoczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i błogosławieństwa Bożego.
Jako że w sporcie seniorzy to ci, którzy ukończyli 35 rok życia, takoż seniorom, czyli wszystkim zgromadzonym „wszystkiego, co dobre i od Boga pochodzi” życzył ksiądz Paweł Łukaszka.
Nie ma nic szczęśliwszego, niż ludzie, którzy łączą się przy stole, życzę wszystkim, aby jak najgłębiej przeżywali chwile przy tym stole, a także pokoju w sercu i radości z tego, że jesteśmy razem – mówił proboszcz.
Nie zapomniano o tradycji wspólnego kolędowania. Cała sala zaśpiewała Maleńkiemu najpiękniejsze polskie kolędy. Na stołach tego wieczoru gościły smakowitości przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz radę sołecką.
Spotkania świąteczno – noworoczne odbywają się w Przybysławicach od lat. Dla mieszkańców sołectwa są znakomitą okazją, aby spotkać się z sąsiadami, wspólnie kolędować, podzielić się dobrym słowem i wesoło spędzić wolny czas. Goście jak co roku dopisali, a wśród przybyłych nie zabrakło nestorek Przybysławic; Stanisławy Pielki oraz byłej przewodniczącej tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich Janiny Dulińskiej. Obydwie panie w tym roku skończą 92 lata, dlatego już teraz życzymy im zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
KŁK

Więcej zdjęć tutaj:

 

DSC02948
DSC02951
DSC02952
DSC02962
DSC02980
DSC02992
DSC02996
DSC02998
 
DSC03020
DSC02967
 
Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content