Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Brzozówce

By 11 stycznia 20227 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

8 stycznia w Brzozówce odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe przygotowane przez sołtys Elżbietę Cich wraz z radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich „Przyjaciele Brzozówki”. – Dziękuję wszystkim, który przybyli na to nasze tradycyjne spotkanie. Trzeba się spotykać, nawet w ten trudny czas, by się podnieść na duchu. W nowym roku życzę nam wszystkim dużo zdrowia – mówiła pani sołtys.

Spotkanie odbyło się w bardziej kameralnym niż zazwyczaj gronie – przybyło ok.  40 mieszkańców, nie zabrakło też zaproszonych gości: przewodniczącego Rady Gminy Zielonki  Mirosława Golanki, radnego powiatu krakowskiego Jarosława Raźnego, miejscowego lekarza rodzinnego Rafała Kacorzyka, dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusza Zielińskiego i ks. proboszcza korzkiewskiej parafii Pawła Łukaszki, który poprowadził modlitwę i wsparł obecnych dobrym słowem.
Od gości przeważały – co oczywiste w tym pandemicznym czasie – życzenia zdrowia.
– W tej części gminy jesteśmy wyszczepieni w 66 proc. Dziękuję Państwu za odpowiedzialność i rozsądek. To pozwala nam się czuć bezpieczniej – mówił doktor Rafał Kacorzyk.
– Dziękuję, że podtrzymują państwo tę tradycję sąsiedzkiej integracji – powiedział przewodniczący Rady Gminy Mirosław Golanko, równocześnie życząc wszystkim zebranym zdrowia i pomyślności w nowym roku.
Śpiewano wspólnie kolędy przy akompaniamencie zespołu “Barwa”. Spotkanie było też okazją do rozmów i wspomnień, też ostatnich wydarzeń organizowanych w Brzozówce, lub takich do organizacji których społeczność Brzozówki się włączyła. Jak wspominała sołtys Elżbieta Cich, dużo się działo, w szczególności w drugiej połowie roku, ludzie byli stęsknieni spotkań, a za tym szło dużo pracy: odbył piknik integracyjny na terenie wielofunkcyjnym, KGW „Przyjaciele Brzozówki” uczestniczyło zarówno w Juromanii, jak i Dniu Gminy Zielonki na krakowskim Rynku Głównym podczas Targów Bożonarodzeniowych; w Zieloneckim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Sołectwo zorganizowało też atrakcję – Mikołaja, który na saniach odwiedzał mieszkańców Brzozówki. Nie obyło się i bez Sylwestra dla mieszkańców, po którym wszyscy byli zdrowi – jak podkreślała pani sołtys.

Zdjęcia przedstawiają uczestników spotkania opłatkowego w Brzozówce

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content