Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie opłatkowe z mieszkańcami gminy Zielonki

By 19 grudnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2018 przez admin

DSC0555918 grudnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach wraz z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Środowiskowym Domem Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej oraz gminną Biblioteką Publiczną jak co roku zaprosił osoby starsze i samotne z terenu gminy Zielonki na wspólne kolędowanie do Centrum Integracji Społecznej. Pracownicy ośrodka i ŚDS podawali do stołu wigilijne smakołyki, wszyscy podzielili się opłatkiem. Nastrojowo było dzięki kolędom i pastorałkom, a z humorem dzięki występowi kabaretowemu.


Z podopiecznymi ośrodka i ŚDS, mieszkańcami gminy, seniorami tworzącymi Klub 60+ spotkali się zaproszeni goście. W imieniu samorządu gminy świąteczne życzenia złożył zebranym przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko. Zespół Bel Canto z CKPiR pod kierunkiem Wojciecha Karwata, radnego powiatu krakowskiego, przygotował występ z pastorałkami, a potem śpiewał ze wszystkimi kolędy. Przybyłych serdecznie powitała Magdalena Rajska, dyrektor GOPS. Obecni byli również szefowie gminnych instytucji, którzy pomogli zorganizować spotkanie: dyrektor CKPiR Marek Płachta, kierownik ŚDS Robert Kowalski i dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński. Z Woli Zachariaszowskiej przybył również ksiądz Michał Kowalski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Opłatki rozdał wszystkim i poświęcił pierwszy raz obecny na zieloneckim spotkaniu wigilijnym ksiądz proboszcz Tadeusz Kozak z parafii pw. Narodzenia NMP, od pół roku w parafii.
Pragnę życzyć, żeby to ciepło, które płynie ze Świąt Bożego Narodzenia i ta radość, że Bóg jest z nami, napełniły serce każdego z Was – powiedział ksiądz proboszcz. Powtarzało się to życzenie doroczne, wciąż aktualne, żeby się spotkać w tym gronie za rok.  Życzenia zdrowia, z którym wszystko można poukładać, wzajemnej życzliwości składali sobie mieszkańcy gminy Zielonki z różnych miejscowości.
Organizatorzy zadbali o dojazd uczestników, o smakołyki wigilijne – barszcz z uszkami, smażoną rybę i pyszne ciasta, a na drogę przygotowano czekoladowe Mikołaje. Pracownicy ŚDS zapewnili piękne stroiki świąteczne na stół.
Artystyczną oprawę spotkania zapewnił działający przy Centrum Kultury zespół Bel Canto, który zaśpiewał pastorałki, na akordeonie akompaniował mu Wojciech Karwat. Z kabaretowym monologiem wystąpił utytułowany senior z Zielonek Władysław Kućmierczyk, jedyny reprezentant Małopolski na tegorocznym ogólnopolskim konkursie recytatorskim w Ostrołęce. Dzięki przygotowanym śpiewnikom i przy akompaniamencie na akordeonie śpiewano ulubione polskie kolędy.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC05518
DSC05525
DSC05538
DSC05565
DSC05611
DSC05614
DSC05633
DSC05656
Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content