Skip to main content
search
Relacje

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Owczarach

By 15 stycznia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2015 przez admin

DSCN4591

 

10 stycznia odbyło się doroczne spotkanie świąteczno-noworoczne mieszkańców Owczar. Tym razem było ono jubileuszowe, bo już dziesiąte. Zorganizował je sołtys wraz z radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich. Po raz pierwszy w spotkaniu mogli uczestniczyć nie tylko najstarsi mieszkańcy, ale wszyscy chętni. I oczywiście nie mogło zabraknąć występu miejscowej grupy kolędniczej Herody z Owczar.

 

W tym roku zaproponowaliśmy nową formułę, chcieliśmy żeby było to spotkanie starszych mieszkańców z tymi młodymi, a szczególnie chodziło nam o integrację z nowymi mieszkańcami, których z roku na rok w naszej miejscowości przybywa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas tu więcej – mówił witając gości sołtys miejscowości, a zarazem przewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk. W słowach powitania towarzyszyła mu Zofia Maj, przewodnicząca KGW, która złożyła wszystkim zebranym życzenia noworoczne.

Bawiło się ok. 70 osób, wstęp kosztował 20 zł od osoby. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ks. proboszcz parafii w Naramie Jan Jurkowski, wójt gminy Zielonki Bogusław Król, dyrektor Centrum Kultury w Zielonkach Marek Płachta, dyrektor Szkoły Podstawowej w Owczarach Paweł Zegartowski.

– Dziękuję organizatorom za zaproszenie. Gratuluję kontynuacji spotkań już od 10 lat. Wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia i nadziei – mówił wójt Bogusław Król.

Ks. proboszcz nie tylko złożył życzenia zebranym, ale i miał życzenia do wójta: – Stare nie zawsze jest złe, jeśli chce być dobrym. Gratulując wyboru wójtowi, życzę nam, kochani, abyśmy mogli bezpiecznie chodzić po nowych chodnikach i wspólnie dążyli, aby ta nasza ojczyzna była jak najpiękniejsza.

Nie zabrakło kolęd, salwy śmiechu wzbudzał występ grupy kolędniczej z Owczar, która z każdym rokiem – jak wino – jest coraz lepsza. A do tego zespół starał się ze wszystkich sił, bowiem występował przez swoją publicznością.

Na koniec były i tańce. Podobno trwały aż do 3 w nocy… I to chyba najlepsza rekomendacja, gdyby ktoś jeszcze się zastanawiał, czy warto wybrać się na spotkanie noworoczne za rok.

MKF

Więcej zdjęć tutaj.

DSCN4527
DSCN4529
DSCN4547
DSCN4549
DSCN4554
DSCN4583n
DSCN4588
DSCN4591
DSCN4601
DSCN4607
DSCN4622
DSCN4626
DSCN4664
DSCN4690
DSCN4714
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content