Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie Wielkanocne dla seniorów w Zielonkach

By 27 marca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 marca 2018 przez admin

DSC04070m26 marca w Centrum Integracji  Społecznej w Zielonkach odbyło się Spotkanie Wielkanocne, na które zaproszono osoby starsze, samotne, jak również będące pod opieką gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz osoby aktywne w gminnym środowisku seniorów. W spotkaniu, organizowanym przez  GOPS  we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Biblioteką Publiczną, wzięło udział ok. 80 osób z terenu gminy Zielonki, w tym członkowie Klubu 60+.
Uroczystość zorganizowano już po raz piąty.  Pokarmy poświęcił i modlitwę poprowadził proboszcz zieloneckiej parafii ks. Andrzej Olszowski. W części artystycznej wystąpił chór Bel Canto, działający przy CKPiR w Zielonkach, a prowadzony przez Wojciecha Karwata, instruktora CKPiR, a zarazem radnego powiatu krakowskiego.  Było nie tylko muzycznie, refleksyjnie, ale i wesoło, bowiem ze  skeczami wystąpili: Władysław  Kućmierczyk – dwukrotny zdobywca nagrody Superseniora, tegoroczny mistrz Polski seniorów w tenisie ziemnym, a niegdyś i amatorski artysta kabaretowy oraz panie: Janina Chrzan – zdobywczyni I miejsca w tegorocznym gminnym konkursie recytatorskim i Zofia Chacuś – autorka wierszy, w tym jednego o Izbie Regionalnej w Zielonkach.
W spotkaniu z seniorami uczestniczyli też przewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk, radny i sołtys Zielonek Władysław Orzechowski,  przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Zofia Kupiec-Czaplak, a ze strony organizatorów kierownik GOSP Magdalena Rajska,  dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński i koordynująca współpracę z seniorami z ramienia CKPiR Magdalena Lech. 
DSC04047m
DSC04061m
DSC04064m
DSC04044m
DSC04076m
DSC04070m
DSC04055m
DSC04081m
DSC04089m
DSC04094m
 
Close Menu
 
20 lipca 2024
Skip to content