Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie wielkanocne po pandemii

By 13 kwietnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 kwietnia 2022 przez IO

12 kwietnia 2022 r. tradycyjne spotkanie wielkanocne dla starszych mieszkańców gminy Zielonki mogło się wreszcie odbyć po dwóch latach przerwy. W czasie pandemii organizatorzy nie zapominali o podopiecznych przed świętami – paczki i życzenia były przekazywane bezpośrednio do domów – jednak nic nie zastąpi integracji podczas spotkania na żywo, jak w poprzednich latach w Centrum Integracji Społecznej/CKPiR w Zielonkach. Tradycji stało się zadość i pod względem kulinarnym – gości częstowano staropolskim żurkiem, jajeczkiem i świątecznymi ciastami.

Pokarmy poświęcił i modlitwę poprowadził proboszcz zieloneckiej parafii ks. kan. Tadeusz Kozak. Wielkanocne życzenia złożył wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski, który podkreślił, że młodość to stan umysłu, dzięki czemu seniorzy mogą być wiecznie młodzi. Osoby starsze i samotne z gminy Zielonki ugościli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Biblioteką Publiczną w Zielonkach.

Honory gospodyni pełniła Magdalena Rajska, dyrektor GOPS, Centrum Kultury reprezentował dyrektor Marek Płachta wraz ze swoją zastępczynią Magdaleną Lech, a bibliotekę dyrektor -Mariusz Zieliński. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: radna gminy Zielonki Lucyna Zielińska i wiceprzewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Zofia Kupiec-Czaplak.

W nastrój Świąt Wielkiej Nocy wprowadził występ chóru Bel Canto, członkinie zespołu  przygotował instruktor CKPiR Wojciech Karwat – zarazem radny powiatu krakowskiego. Akompaniował też zespołowi na akordeonie.

Organizatorzy przekazali gościom upominki, każdy opuścił spotkanie z zestawem książek i wielkanocnym słodkim zajączkiem. Miejmy nadzieję, że kolejnemu spotkaniu przed świętami nic nie przeszkodzi.

IO

Więcej zdjęć: galeria na FB

 

Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content