Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie wielkanocne z seniorami

By 4 kwietnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 kwietnia 2023 przez TN

Wielkanocne spotkania dla osób starszych, samotnych i potrzebujących to już w gminie Zielonki tradycja. 3 kwietnia do zieloneckiego Centrum Integracji Społecznej zaprosili pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Biblioteki Publicznej w Zielonkach. Na uczestników czekał pyszny żurek, jajka z chrzanem i świąteczne ciasta.

Po przywitaniu uczestników i złożeniu życzeń, ks. kan. Tadeusz Kozak poświęcił przygotowane potrawy.  W imieniu wójta i rady gminy Zielonki życzenia złożyła radna Zofia Kot. Wojciech Karwat wraz z chórem Bel Canto przedstawił zebranym gościom pieśni wielkopostne. Po występie przyszedł czas na poezję. Wiersze wyrecytowały poetka Janina Chrzan oraz radna Zofia Kot. Po części artystycznej obecni goście zasiedli do wspólnego posiłku.
— Spotykamy się po to, aby być razem, żeby poczuć te nadchodzące święta — mówi dyrektor GOPS w Zielonkach Magdalena Rajska. — Osoby, które gościmy, często są samotne, przychodzą także ci, których nie stać na samodzielne zorganizowanie Świąt Wielkanocnych. Chcemy im umilić ten czas, chcemy, żeby poczuli się częścią wspólnoty, żeby mieli okazję spotkać się ze znajomymi — dodaje.

Tegoroczne spotkanie wielkanocne jest drugim takim wydarzeniem, które ma miejsce po pandemii koronawirusa. Wzięło w nim udział około 120 osób. Podobne, lecz znacznie mniejsze spotkanie odbyło się w ubiegłym roku.

TN

Poniżej publikujemy zdjęcia ze spotkania w CIS:

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content