Skip to main content
search
Relacje

Spotkanie z piosenką w Batowicach

By 12 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 czerwca 2017 przez admin

batowice310 czerwca w Batowicach odbyło się spotkanie z piosenką pt. Lato, lato, lato czeka… , na które zapraszali sołtys Batowic – Elżbieta Gołąb, radny − Krzysztof Lepiarczyk, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka oraz Fundacja im. Marka Nawary. Mimo deszczowej aury na twarzach wszystkich uczestników gościły promienne uśmiechy.


Spotkanie rozpoczęło się od… deszczu. Jednak nie przeraził on ani organizatorów, ani gości, ani prowadzącej całą imprezę – artystki Jagi Wrońskiej. To właśnie ona rozpoczęła piknik od energicznej rozśpiewki, a potem wszyscy zaklinali deszcz utworem „Nie lyj dyscu nie lyj”  jak to powiedziała prowadząca: – Piosenka to rzecz magiczna- i deszcz został przepędzony!
Przybyli wykonali wiele utworów znanych i lubianych np. „Nie chcę cię znać”, aby wyrzucić złe emocje, które każdy do kogoś żywi i pogodzić się z nim, bo „piosenka ma nas połączyć”. Były utwory dla dzieci – „Pieski małe dwa”, „Cztery zielone słonie” oraz dla starszych uczestników – „Czerwone jagody”, „Cicha woda”, „Hej sokoły!” i inne.
Wszyscy z uśmiechami na twarzach śpiewali utwory, a znaleźli się również ochotnicy, którzy wykonali kilka utworów solo bądź w towarzystwie kilku osób – tacy odważni otrzymali upominki od Jagi Wrońskiej oraz Moniki Karlińskiej-Nawary przewodniczącej Fundacji im. Marszałka Marka Nawary.
Ciekawym elementem pikniku był… test wiedzy o Batowicach przygotowany przez panią sołtys i jej córkę Emilię. Mieszkańcy obecni na spotkaniu mieli odpowiedzieć na kilka pytań m.in.: Jakich nazwisk jest najwięcej w Batowicach?, Kto był poprzednim sołtysem Batowic? czy W którym wieku powstała kapliczka w Batowicach? Zarówno panie, jak i panowie, otrzymali nagrody za najlepsze wyniki, jednak zdecydowanie lepiej poszło tym pierwszym.
Spotkanie obfite było nie tylko w śpiewanie, ale także w mnóstwo rozrywek dla dzieci, m.in. strażackie atrakcje przygotowane przez strażaków z OSP Węgrzce, malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną zorganizowane przez Karolinę Szczupak, dmuchana zjeżdżalnia.
Można było także skosztować wielu smakołyków oraz po prostu pobyć ze sobą. W Batowicach panuje prawdziwa rodzinna atmosfera pełna uśmiechu oraz ciepła, które przepędziło brzydką pogodę i sprawiło, że to było radosne popołudnie spędzone w gronie najbliższych.
KK

batowice

batowice1

batowice2

batowice4

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content