Skip to main content
search
Statystyka

SPRAWOZDANIE – VII KADENCJA SAMORZADU GMINY ZIELONKI 2014 – 2018

By 9 stycznia 201918 lutego, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 lutego 2022 przez AO

strona tytulowa kadencjaŻyjemy w pięknym otoczeniu zielonych podkrakowskich dolin, jurajskich skał, pięknej roślinności gminy Zielonki. Często na nasze posesje zaglądają swobodnie biegające zwierzęta. Chcemy żyć w czystym i zadbanym otoczeniu. Ostatnie cztery lata kadencji samorządu 2014-2018 to czas, w którym czyniliśmy starania, by w jak najwyższym stopniu tworzyć z naszej gminy miejsce przyjazne mieszkańcom i środowisku.
Przekazuję Państwu informację o zrealizowanych w tym czasie zadaniach, przedsięwzięciach i inicjatywach, mających istotny wpływ na otoczenie, w którym mieszkamy. Wybudowaliśmy kolejne kilometry kanalizacji, o 30% wzrosła liczba podłączeń i już 85% mieszkańców posiada możliwość korzystania z tej sieci. Już 94% mieszkańców posiada dostęp do sieci gazowej, budujemy obiekty sportowo-rekreacyjne, wspieramy komunikację miejską, budujemy ścieżki rowerowe, efektywnie zwiększamy segregację odpadów komunalnych, chociaż nie bez problemów generowanych przez monopolizujący się rynek. Wspólnie z podkrakowskimi gminami, z którymi założyliśmy Stowarzyszenie „Metropolia Krakowska”, systematycznie ograniczamy niską emisję, prowadzimy edukację ekologiczną. Pozyskaliśmy 6 mln zł na wymianę nie ekologicznych pieców węglowych, Jako pierwsza gmina w Polsce rozmieściliśmy sieć czujników monitujących zanieczyszczenie powietrza. Prowadzimy kontrole jakości opału. Uzyskaliśmy środki UE na montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych, termomodernizujemy szkoły i budynki komunalne. To tylko niektóre z podjętych w minionych 4 latach inicjatyw proekologicznych.
Ekologia to tylko jeden z priorytetów naszej gminy. Działania te są dostrzegalne. Największym zaufaniem obdarzyli nas nasi nowi mieszkańcy, którzy postanowili się w naszej gminie osiedlić, bo docenili wieloletni trud planowania i zaspokajania tych wielkich oraz małych codziennych potrzeb. Ponad 200 km wybudowanej w minionych latach kanalizacji, której na co dzień nie widać, czy rozbudowa zbiorników wody pitnej, to fakty, które generują jednak zainteresowanie inwestowaniem w naszej gminie.
Nasze wspólne sukcesy są możliwe dzięki wieloletniej dobrej współpracy mieszkańców, radnych, sołtysów i stowarzyszeń oraz konsekwentnej polityce inwestycyjnej.
Oprócz wielu wyróżnień w wielu rankingach, najważniejsza jest marka gminy Zielonki. Konsekwentnie udaje nam się ją budować. Ważne, abyśmy o nią nadal dbali, bo od tej marki wszyscy zależymy i od jej postrzegania zależy wartość naszych nieruchomości dzisiaj i jutro.
Każdego z Państwa, kto jest zainteresowany bardziej szczegółową informacją o finansach gminy Zielonki, zachęcam do odwiedzenia naszego Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie znajdą Państwo coroczne sprawozdania uwzględniające wszystkie, szeroko opisane dochody i wydatki gminy oraz realizowane zadania roczne i wieloletnie.

Wójt Gminy Zielonki
(-) Bogusław Król

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content