Skip to main content
search
Aktualności

Sprzęt medyczny dzięki szczepieniom

By 24 października 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 października 2022 przez IO

W 2021 roku gminie Zielonki udało się osiągnąć pierwsze miejsce wśród gmin do 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych przeciw Covid-19 w dawnym województwie krakowskim i znalazła się wśród samorządów nagrodzonych w konkursie Najbardziej Odporna Gmina. Zdobytą nagrodę finansową w wysokości 1 mln zł przeznaczono na umeblowanie i sprzęt komputerowy dwóch przychodni lekarza rodzinnego w Centrum Medycznym w Węgrzcach (407 tys. zł), o czym pisaliśmy wcześniej, oraz na sprzęt, w tym medyczny, dla pięciu przychodni w gminie Zielonki według ich potrzeb, zakupiony w październiku 2022 r.

15 września rozstrzygnięto przetarg na zakup aparatów USG, EKG i do spirometrii. Zakupiono cztery aparaty USG za łączną kwotę 492 tys. zł – dla NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego lek. med. T. Sobalski w Zielonkach, NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego lek. med. R. Kacorzyk w Brzozówce, NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego lek. med. A. Hudzik w Węgrzcach i Familia Medicina Zakład Leczniczy w Węgrzcach, gdzie również dokupiono głowicę do badania ginekologicznego. Obie przychodnie w węgrzeckim Centrum Medycznym doposażono w aparaty EKG za 9970 zł łącznie. Do przychodni Familia Medicina dokupiono też aparat do spirometrii za 25 tys. zł.
Poza tym gmina Zielonki doposażyła Medyczne Centrum Batowice lek. med. A. Zając kupując myjkę do podłóg za 14 760 zł, będzie jeszcze dostarczone wyposażenie medyczne, w tym fotel ginekologiczny, łącznie za ok. 30 tys. zł.

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają zakupiony sprzęt opisany w tekście

 

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content