Skip to main content
search
Aktualności

Sto lat, niech żyje nam – Koło Seniora w Węgrzcach

By 20 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 września 2017 przez admin

kolo

Jesień życia może być piękna, co udowadniają członkowie Koła Seniora w Węgrzcach. Już od 10 lat aktywnie spędzają czas, wspierają lokalne inicjatywy i są przykładem dla innych, że bez względu na wiek można aktywnie działać, pomagać i … świetnie się bawić.

Wspomnienia, życzenia i podziękowania – w taki sposób 14 września uroczyście obchodzono Jubileusz 10-lecia Koła Seniora. Przyjęto też kolejną członkinię.
Najbardziej radosną dla mnie chwilą na naszych wspólnych spotkaniach jest moment, w którym przyjmuję nowego członka do naszego koła. Akurat dzisiaj, na spotkaniu jubileuszowym w poczet naszego Koła Seniora przyjmuję panią Klarę Dziobę, emerytowaną nauczycielkę szkoły w Bibicach – mówiła ze wzruszeniem Zofia Kot, która wraz z sołtysem Węgrzc Augustynem Jachem wręczała członkowską legitymację.
Pięknie dziękuję za inicjatywę i 10 lat pracy. Gratuluję wytrwałości, zaangażowania i wspaniałych efektów pracy i życzę kolejnych, pełnych sukcesów lat – mówił Bogusław Król
W imieniu swoim i Rady Gminy Zielonki życzę zdrowia, szczęścia i pomyślności, wytrwałości w realizacji pomysłów – życzył Ryszard Krawczyk, przewodniczący Rady Gminy Zielonki.
Podczas jubileuszu można było oglądać witraże, pejzaże, portrety inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Były to prace seniorów, które powstawały podczas warsztatów plastycznych z Haliną Banaś, malarką z Bibic, organizowanych przez filię gminnej biblioteki w Węgrzcach. Członkowie koła działają bardzo aktywnie, uczestnicząc także w różnych wydarzeniach np. w akcji Narodowe Czytanie, która w tym roku poświęcona była „Weselu” S. Wyspiańskiego. Częstym gościem zapraszanym na spotkania seniorów jest węgrzecka poetka Zofia Daszkiewicz, która i tym razem uraczyła gości poetyckim wystąpieniem.
Zofia Kot złożyła podziękowania inicjatorce powstania Koła Seniora w Węgrzcach pani Wiktorii Myśliwiec, która wspólnie ze śp. Anną Płanetą doprowadziły do założenia Koła Seniora w 2007 roku. Koordynatorem tego pomysłu był Augustyn Jach, sołtys Węgrzc. Po śmierci pierwszej przewodniczącej Anny Płanety w styczniu 2011 roku, jej obowiązki przejęła Zofia Kot. Seniorzy spotykają się kilka razy w roku m.in. z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Ojca i Matki, Dnia Seniora, świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Każde spotkanie ma wyjątkową oprawę, jest świetnie przygotowane organizacyjnie, a seniorzy biorą udział w quizach i konkursach.
Przewodnicząca koła przekazała wyrazy wdzięczności członkiniom zarządu, a były to: Krystyna Urlik, Barbara Matejska, Teodozja Waśko i Marianna Socha. Podziękowała także także: Janinie Katarzynie Franczak, Zofii Daszkiewicz, Markowi Płachcie, Mariuszowi Zielińskiemu, Zarządowi Kółka Rolniczego w Węgrzcach oraz sołtysowi i radzie sołeckiej Węgrzc.
Zwieńczeniem imprezy był występ zespołu teatralnego „Rodzina Kolpinga”, który przygotował przedstawienie pt. ”Bitwa Racławicka widziana oczami mieszkańców” z Luborzycy, a po nim w kabaretowej odsłonie wystąpiła pełna siły i wigoru 85-letnia Wiktoria Myśliwiec.
KB
Fotorelacja: tutaj.

kolo1

kolo2

kolo3

kolo4

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content