Skip to main content
search
Stowarzyszenia z udziałem Gminy

Stowarzyszenie: Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej

By 11 marca 20161 marca, 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 1 marca 2022 przez AO

Celem działania jest: wyartykułowanie specyficznych potrzeb i uwarunkowań gmin wiejskich, występowanie o ich uznanie oraz uzyskanie wpływu na tworzenie prawa w dziedzinach będących żywotnym interesem gmin wiejskich. Celem związku jest również prowadzenie działalności naukowej, naukowo-technicznej i oświatowej ukierunkowanej na rozwój umiejętności pracowników samorządowych i mieszkańców gmin, w szczególności przez prowadzenie badań i ekspertyz, organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i seminariów oraz przygotowanie materiałów szkoleniowych i pomocy naukowych.

Celem Związku jest także wspieranie działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu dla mieszkańców gmin, a także podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Misją Związku jest służba na rzecz społeczności gmin wiejskich a szczególnie pomoc w wysiłkach skierowanych na: rozwój demokracji lokalnej, stworzenie warunków lokalnego rozwoju gospodarczego, integrację gmin i rozwój samorządności lokalnej.
Data powstania: 1994 r.

Siedziba: Poznań
Związek zrzesza 471 gmin wiejskich z terenu całego kraju.
Więcej informacji na stronie http://www.zgwrp.org.pl/
biuro@zgwrp.org.pl – ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

Close Menu
 
22 maja 2022
Skip to content