Skip to main content
search
Aktualności

Strażacki Dzień Dziecka

By 3 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2024 przez TN

Strażacy z naszej gminy jak co roku chętnie włączyli się w obchody Dnia Dziecka. Swoje pikniki zorganizowały jednostki z Bibic, Garlicy Murowanej i Woli Zachariaszowskiej.

W Bibicach 1 czerwca dla najmłodszych został zorganizowany pokaz pojazdów ratowniczych straży pożarnej i policji. Do dyspozycji uczestników był m.in. quad wraz z przyczepą ratowniczą, wóz strażacki i  policyjny radiowóz.  Dodatkowo harcerze ze Szczepu Zielonego zaoferowali dzieciom malowanie twarzy, balony do modelowania i naukę techniki strzelania z łuku. Dzieci miały też możliwość wzięcia udziału w gaszeniu wioski smerfów. Po zabawach, na gości czekał słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla, które przygotowały panie z koła gospodyń wiejskich w Bibicach.

W Garlicy Murowanej także 1 czerwca, na najmłodszych czekała wata cukrowa, banki mydlane i dmuchana zjeżdżalnia. Dzieci mogły się przejechać na koniu w asyście animatorów, obejrzeć od środka wóz strażacki i wypuścić w niebo balony wypełnione helem. Przygotowany został także pokaz pierwszej pomocy. Po wszystkich atrakcjach goście mieli możliwość posilenia się kiełbasą z grilla.

W Woli Zachariaszowskiej Dzień Dziecka świętowano 2 czerwca. Na uczestników czekało gaszenie wioski smerfów, pokazy sprzętu strażackiego i pojazdów ratowniczych.  Przygotowano także zabawę z bańkami mydlanymi. Słodki poczęstunek zaoferowały natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Wolanie” z Woli Zachariaszowskiej.

TN

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content