Skip to main content
search
Aktualności

Strażacy ze Szwajcarii z wizytą w Zielonkach

By 3 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 sierpnia 2013 przez admin

starzacy2

W czwartek 25 lipca strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach odwiedzili przedstawiciele z ochotniczej straży z Lutrey w zachodniej Szwajcarii. Dla zaproszonych gości była to okazja, aby poznać bliżej zielonecką jednostkę, specyfikę pracy ochotniczych straży w Polsce oraz wymienić się swoimi doświadczeniami.

Przybyłych gości powitał komendant OSP Zielonki Jan Palimąka oraz wójt gminy Bogusław Król, który opowiedział o naszej gminie i jej atrakcjach. Komendant OSP wraz ze swoim zastępcą Adamem Sandeckim oprowadzili gości po remizie i opowiedzieli o jednostce, która od 2009 roku ma siedzibę przy ul. Galicyjskiej w Zielonkach. Dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszyły się pojazdy – zadbane, nowoczesne, których nie powstydziłyby się jednostki z państwowej straży, a szczególnie wiekowy, fachowo wyremontowany Mercedes-Benz Unimog. Komendant OSP Jan Palimąka prezentował profesjonalny sprzęt do akcji ratowniczych, wyposażenie aut oraz opowiadał m.in. o ostatnich akcjach i doświadczeniach w walce z powodzią.
Nasze spotkanie w gminie Zielonki jest nieprzypadkowe. Liczymy na międzynarodową współpracę i wymianę doświadczeń – mówił komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st.bryg. Ryszard Gaczoł. Podczas spotkania wręczył on wójtowi pamiątkowy medal upamiętniający 140-lecie krakowskiej straży pożarnej.
Rozmowy dotyczyły także planów przyszłorocznego wyjazdu zieloneckich strażaków do szwajcarskiego Lutrey.
Drzwi do Lutrey będą zawsze otwarte – podkreślał Gilles Lassueur zapraszając naszych strażaków do rewizyty.
Żebyście mile wspominali Zielonki i chcieli tu wracać – życzył na zakończenie spotkania Jan Palimąka.
Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.
KB

 

 DSCN4395

 strazacy1
 starzacy2

 strazacy3

 strazacy4

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content