Skip to main content
search
Relacje

Studenckie praktyki w gminie kontynuowane

By 4 czerwca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 czerwca 2014 przez admin

DSCN6466

 

30 maja do gminy Zielonki znów zawitali studenci Uniwersytetu Rolniczego, a ściślej III roku kierunku Geodezja i Kartografia Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji o specjalności Gospodarka Przestrzenna. Tym razem inwentaryzowali oświetlenie oraz drogi.

Sprawdzali oświetleniową infrastrukturę elektryczną, szczególnie lampy drogowe. Mają przygotować mapę oświetlenia – obrazującą ile jest lamp na terenie gminy i gdzie się znajdują. Oceniali też, w skali od 0 do 10, stan jezdni, poboczy, chodników i ich rozmieszczenie. Mierzyli szerokość i położenie, odnotowywali również, czy droga jest uzbrojona w odwodnienie. 15 zespołów używało urządzeń GPS notujących pozycję, jak również danych zebranych w czasie zeszłorocznej inwentaryzacji budynków.
Gmina, umożliwiając studentom prace na swoim terenie na podstawie umowy, w zamian dostanie od uczelni pomiary naniesione na mapach cyfrowych. Pomiary tworzyć będą kompleksowy system informacji przestrzennej. Będą mogły być wykorzystane do planowania miejscowego. Zeszłoroczne wyniki – inwentaryzacja budynków – została gminie przekazana podczas specjalnego spotkania na uniwersytecie.
Do zinwentaryzowania pozostały jeszcze m.in. sieci wodociągowe, hydranty, obiekty związane z ochroną środowiska, zabytki, obiekty związane z kulturą i sztuką. – Koła naukowe wykonują inwentaryzację cmentarzy z myślą o osobach mieszkających za granicą i szukających grobów swoich bliskich – dowiadujemy się od naukowego opiekuna projektu dr Tomasza Salaty.
Tym razem młodzież rozpoczęła zadanie od spotkania z wójtem gminy Bogusławem Królem oraz Piotrem Zięciną, kierownikiem Referatu Dróg i Komunikacji UG Zielonki. Po opracowaniu danych przyszli geodeci przedstawią wyniki na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.
IO

Więcej zdjęć: tutaj.

DSCN6475

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content