Skip to main content
search
Aktualności

Stypendia Edukacyjne uroczyście wręczone

By 10 września 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 września 2019 przez admin

stypendia110 września miało miejsce spotkanie z uczniami, którym przyznano Stypendium Edukacyjne Wójta Gminy Zielonki w roku szkolnym 2018/2019. Stypendia otrzymało dziewięciu uczniów ze szkół podstawowych z Bibic oraz Zielonek, które w imieniu wójta wręczała sekretarz gminy Zielonki Beata Potoniec w obecności dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Anny Soblik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bibicach Anny Górki oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach Agnieszki Machuli. Zapraszamy również na: film.

Uczniowie zostali docenieni za swoje osiągniecia naukowe i artystyczne. Mogą się także pochwalić średnią ocen powyżej 5.0 i bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem. Stypendium naukowe I stopnia otrzymało pięciu uczniów. Tymoteusz Mynarski, uczeń klasy VII b ze Szkoły Podstawowej w Bibicach jest laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Bartosz Gończowski z klasy V d ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach także zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Laureatami II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” są: Hanna Sakwa, uczennica klasy IV b ze Szkoły Podstawowej w Bibicach oraz Mateusz Wojda z klasy VI c i Kamil Zontek, uczeń V d, obaj ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach. Uczniowie, którym przyznano stypendium naukowe I stopnia będzie ono wypłacane miesięcznie w okresie od września 2019 do sierpnia 2020 roku, jego wysokość  całkowita to 960 zł.
Czterech uczniów otrzymało stypendium artystyczne III stopnia. Róża Szmyd jest uczennicą klasy IV c ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach i zdobyła I miejsce w Małopolskim Wiosennym Przeglądzie Artystycznym Szkół Podstawowych w kategorii: Formy Muzyczne – chór „Mezzoforte” ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach. Dwie osoby ze Szkoły Podstawowej w Bibicach: Dominik Michalski z klasy V b oraz Natalia Seweryn z klasy V a zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Barwna historia Bractwa Kurkowego w niepodległej Polsce. Ostatnią wyróżnioną osobą jest Gabriela Pyka z klasy VII b Szkoły Podstawowej z Bibic, która zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce patriotyczno-harcerskiej, pt.”6 sierpnia – Dzień Poczt Harcerskich”. Osoby nagrodzone stypendium artystycznym III stopnia otrzymały stypendium całkowite w wysokości 480 zł, które będzie wypłacane miesięcznie w okresie od września 2019 do sierpnia 2020 roku.
Gratuluję tych wyników i życzę siły, motywacji i zdrowia do tego, aby rozwijać swoje pasje, żeby nie poprzestawać na tym co jest , tylko to co w głowie zaświta – realizować. Dziękuję także rodzicom, opiekunom, bo to także ich wkład – podsumowała na zakończenie spotkania sekretarz gminy Zielonki Beata Potoniec.
KB

stypendia2

stypednia3

stypendia

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content