Skip to main content
search
Aktualności

Stypendia i nagrody sportowe gminy Zielonki na rok 2017

By 4 kwietnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 kwietnia 2017 przez admin

DSCN0554Po raz piąty samorząd gminy Zielonki przyznał stypendia sportowe dla zawodników z gminy osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. W tym roku stypendystami zostali: Wiktoria Saska, Dominik Kwinta, Monika Nowak, Emilia Podleśny i Dagmara Szablowska. Nagrodę sportową otrzymała Karolina Sowa oraz Katarzyna Gazda jako trener. Stypendium wynosi od 200 do 400 zł miesięcznie przez 12 miesięcy, a nagroda – 3000 zł brutto jednorazowo. Gmina na stypendia i nagrody sportowe w tym roku przeznaczyła 26.400 zł. Ze sportowcami 4 kwietnia spotkał się wójt Bogusław Król.

Zapraszamy również do obejrzenia: reportażu.

Stypendia sportowe gminy Zielonki przyznano pięciu zawodnikom, doceniając ich osiągnięcia w roku 2016. Wiktoria Saska uprawia tenis ziemny w Sport Klubie Kryspinów, a w grze podwójnej osiągnęła w 2016 roku I miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 14. Dominik Kwinta, badmintonista z UKS KSBad Kraków zajął w 2016 roku 5. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze podwójnej. Mieszkaniec Trojanowic trenuje tę dyscyplinę zaledwie od trzech lat, zamiłowanie do niego przejął od mamy. Po raz piąty stypendystką gminy Zielonki została mieszkająca w Trojanowicach Monika Nowak, zawodniczka AZS AWF Kraków, pani Monika uprawia lekkoatletykę – rzut dyskiem oraz pchnięcie kulą, w 2016 r. osiągnęła 4. miejsce w 33. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem. Emilia Podleśny, zawodniczka TS Wisła Kraków, pływaczka, osiągnęła w 2016 roku 3. miejsce w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego/Zimowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego na dystansie 400 m stylem zmiennym w kat. 16 lat i starsi. Dagmara Szablowska – zawodniczka drużyny cheerleaderek Liderki Zielonki, zdobyła 1. miejsce w XIX Mistrzostwach Polski Cheerleaders w kat. Pom Dance Junior Duety.
Nagrodę sportową przyznano jednej zawodniczce i jednej trenerce. Karolina Sowa – studentka AGH, zawodniczka klubu Cycling Team tej uczelni, uprawia kolarstwo górskie, w 2016 roku osiągnęła: 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB PZKol U23 kobiet. Nagrodę otrzymała również trener drużyny cheerleaderek Złote Liderki Zielonki Katarzyna Gazda, pani Katarzyna trenuje drużynę mistrzyń Polski cheerleaders.
4 kwietnia stypendyści i laureatki nagród spotkali się z wójtem gminy Bogusławem Królem. Tematem rozmowy był oczywiście sport; zawodnicy pytali o możliwość powołania w gminie klubu lekkoatletycznego, rozmawiano również o miejscach do uprawiania sportu – w tym basenach szkolnych w ramach rozbudowy gminnej bazy oświatowej i siłowniach zewnętrznych. Wójt gminy Bogusław Król zachęcał do wnioskowania o stypendia, podkreślając że z roku na rok stypendystów jest więcej, gmina stawia też na różnorodne dyscypliny sportu.

Red. IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSCN0489
DSCN0491
DSCN0504
DSCN0511
DSCN0519
DSCN0526
DSCN0529
Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content