Skip to main content
search
Aktualności

Świąteczna integracja Kół Gospodyń Wiejskich

By 7 grudnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 grudnia 2022 przez KB

3 grudnia odbyło się trzecie spotkanie dla Kół Gospodyń oraz grup nieformalnych działających na terenie gminy Zielonki. Z zaproszenia skorzystało 90 osób, które w budynku wielofunkcyjnym w Owczarach spędziły czas na wspólnym kolędowaniu.

Gospodarzem świątecznego wieczoru było Koło Gospodyń Wiejskich w Owczarach, a  uczestniczyli w nim przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z: Bibic, Bosutowa-Bolenia,  Dziekanowic, Grębynic, Garlicy Duchownej i Murowanej, Korzkwi, Koła Przyjaciół Brzozówki, Koła Regionalnego „Tradycja” w Trojanowicach, Koła Gospodyń Wiejskich Przyjaciele Węgrzc. Zabrakło tylko przedstawicieli z KGW Batowice, grupy „Przyjaciele” z Garliczki i nowopowstałego KGW Zielonki. W programie znalazło się śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie akordeonistów Andrzeja Tomczyka i Władysława Pietrzyka.

Panie z KGW Owczary przygotowały dla gości m.in. barszcz grzybowy z uszkami, ale jak podkreśla Ewa Maj-Ślusarczyk w organizację spotkania włączyli się zaproszeni goście przynosząc pyszne ciasta i sałatki, a wsparcia finansowego udzieliła gmina Zielonki.

– Na rok przed pandemią zrodził się pomysł na spotkania integracyjne. To jest nasze owczarskie dziecko, to taka nasza tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnych imprez – mówi pomysłodawczyni spotkań Ewa Maj-Ślusarczyk z KGW, a jednocześnie członkini Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w powiecie krakowskim.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko i wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk oraz dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta.

KB

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają uczestników spotkania integracyjnego w Owczarach.

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content