Skip to main content
search
Aktualności

Świąteczne kolędowanie z Fermatą

By 30 grudnia 20217 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Wczoraj w hali sportowej w Zielonkach odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Fermata. W świątecznym repertuarze pod batutą Anny Roj i Katarzyny Rogal zaprezentowały się: MiniFermata, grupy dziecięce, soliści oraz chór z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego.

Na zieloneckiej scenie zaprezentowało się ponad 70 muzyków – od najmłodszych uczestników MiniFermaty po chórzystów z zespołu kameralnego. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy polskie oraz pastorałki, także te współczesne. Nie zabrakło kolęd zagranicznych choćby włoska kolęda „Dormi o bel Bambin” czy gospelowa „Baby born in Bethlehem”. Publiczność mogła także wysłuchać świątecznych utworów autorstwa Mikołaja Blajdy. Te wzruszające i porywające utwory Fermata wykonała kilka lat temu śpiewając podczas widowiska “Do Betlejem” organizowanego przez Filharmonię Futura.
– Chciałabym pogratulować i podziękować wszystkich wykonawcom od tych najmłodszych po tych już całkiem dorosłych.  Wszyscy pracowali z wielkim sercem i zaangażowaniem. W chwili kwarantanny łączyli się na próbach online. Pracowali w domu. Widzę, że muzyka to ich pasja. Bardzo mnie to cieszy – mówi  Anna Roj, dyrygent zespołu i dodaje –  dziękuję zarządowi zespołu i Stowarzyszenia Fermata, rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w organizacji koncertu oraz firmie WW Sound&Light za profesjonalną obsługę sceniczną,  za wsparcie finansowe Sołectwu Zielonki oraz firmie ECODREW Marcin Kaczmarczyk za dostarczenie pięknych i pachnących choinek.
Organizatorami wydarzenia byli  Centrum Kultury,  Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Stowarzyszenie Działalności Artystyczno-Kulturowej FERMATA. Koncert zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach działania “Małopolskie Chóry- Małopolska Rozśpiewana”. W ramach dofinansowania zakupiono nowe podesty dla chóru,  zorganizowano lekcje śpiewu dla chórzystów oraz zakupiono nowe koszule z logo zespołu.
Red.KB
Więcej zdjęć w albumie.

Zdjęcia prezentują scenę na której śpiewa chór Fermata pod batutą Anny Roj.

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content