Skip to main content
search
Aktualności

Świąteczny spektakl Fermaty w Krakowie

By 23 stycznia 202327 stycznia, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 stycznia 2023 przez KB

To, że zespół Fermata to uzdolniona młodzież śpiewająca od 15 lat to już wiemy. W minioną sobotę mogliśmy się także przekonać, że mają także zdolności aktorskie. Spektakl można było obejrzeć 21 stycznia w Centrum Kultury im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie.

Spektakl to świąteczny musical, który wzrusza i bawi widzów w każdym wieku. Mała Martynka, której mama zachorowała i spędza święta w szpitalu, pisze list do świętego Mikołaja z prośbą o zdrowie dla mamy. Mali aniołowie czytają list i postanawiają wesprzeć dziewczynkę, przenosząc się z nią w czasie, by poprosić o zdrowie – nie kogo innego – tylko nowonarodzonego Jezuska w Betlejem. Spotykają po drodze nietuzinkowe pasterki, ale też dowiadują się, jak trudno było Maryi i Józefowi znaleźć miejsce dla przyszłego Zbawiciela. Prosta, wzruszająca historia kończy się optymistycznie. Fragmenty fabularne przeplatane są pięknymi pastorałkami, piosenkami świątecznymi i kolędami w wykonaniu młodych aktorów z towarzyszeniem chóru. Zabrzmiały także utwory z płyty zespołu pt. „Oratorium do Betlejem” z kompozycjami Mikołaja Blajdy. Spektakl przygotowała i wyreżyserowała Anna Roj, która od 15 lat prowadzi zespół Fermata.

Przedstawienie przygotowały grupy dziecięce: młodsza i średnia. Dzieci z zaangażowaniem przygotowały swoje role ucząc się tekstów, śpiewu, elementów tanecznych oraz uczestnicząc w dodatkowych próbach. Wokalnie wspierał dzieci młodzieżowy chór wykonując wspólny i swój repertuar. Nie zabrakło także występu najmłodszych dzieci z grupy Mini Fermata. Na scenie wystąpiło ponad 60 osób. W przygotowaniach spektaklu pomagali: Małgosia Łyczko oraz Adam Zając.

– Przedsięwzięcie nie udałoby się bez wsparcia rodziców oraz pracowników CKPiR, wszystkim bardzo dziękuję. Podziękowania kieruję również w stronę gospodarzy sali teatralnej. Występ na scenie z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem to dla młodych artystów nie tylko przyjemność i satysfakcja z występów, ale także okazja do nabycia doświadczenia scenicznego oraz rozwijania swoich artystycznych predyspozycji. Gratuluję moim podopiecznym, a wszystkich Państwa zachęcam do udziału w kolejnych wydarzeniach przygotowanych przez Zespół Fermata – mówiła Anna Roj.

KB

Opisujemy” fotografie z występów członków zespołu Fermata w Krakowie.

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content