Skip to main content
search
Aktualności

Świetne wyniki uczniów ze sprawdzianu po VI klasie szkoły podstawowej

By 2 czerwca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 czerwca 2015 przez admin

ZS zielonki mCentralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki sprawdzianu po VI klasie szkoły podstawowej. W tym roku uczniowie klas VI pisali sprawdzian nie tylko z języka polskiego i matematyki, ale i – po raz pierwszy – z języka angielskiego. I w tym roku uczniowie z terenu naszej gminy mogą pochwalić się wynikami, bowiem średnia uzyskanych przez nich ocen przekroczyła zarówno średnią powiatową, jak i wojewódzką. Najlepsze wyniki uczniowie naszych gminnych szkół osiągnęli z języka angielskiego zdobywając średnio 88%, z języka polskiego 82%; a z matematyki 76%. W powiecie krakowskim natomiast uczniowie osiągnęli średnio 75% z języka polskiego, z matematyki 67%, a z angielskiego 81%; w województwie małopolskim natomiast 74% z jęz. polskiego, 64% z matematyki i 79% z jęz. angielskiego.

 

Uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 41 punktów z części pierwszej obejmującej język polski i matematykę, oraz 40 pkt z części drugiej sprawdzianu – z jęz. angielskiego. Pośród pięciu gminnych szkół podstawowych (Bibice, Korzkiew, Owczary, Wola Zachariaszowska, Zielonki) najlepiej sprawdzian z języka polskiego napisali uczniowie z Bibic – osiągając 84%, (17,7 pkt) z matematyki – uczniowie z Owczar zdobywając 88% (17,6 pkt), a z języka angielskiego uczniowie z Zielonek – uzyskując 90% (36,1 pkt).

Przypomnijmy, że od 2 lat, według danych GUS, uczniowie gminnych placówek oświatowych osiągają najlepsze wyniki z egzaminów zewnętrznych w województwie małopolskim. Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Szczegółowe wyniki gminnych szkół tutaj.

MKF

 

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content