Skip to main content
search
Nadchodzące wydarzeniaWydarzenia

Święto Małopolski 2024

By 3 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2024 przez Marek Skiba

Już 9 czerwca Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski zaprasza do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na kolejną odsłonę Święta Małopolski.

W tym roku czeka na Was program, w którym każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś dla siebie. Dzień pełen wrażeń zagwarantuje Nam aż 10 stref aktywności. Z Nami nauczycie się wyrabiać obwarzanki i moskole, malować piękne zalipiańskie wzory, tworzyć tradycyjne zabawki z drewna i materiału. Będziecie mogli samodzielnie przygotować żelki w kuchni molekularnej i nauczyć się obsługi drukarek 3D.

Zabierzemy Was w ekscytującą grę terenową, w której będziecie poszukiwać tajemniczego Kryształu Czasu, spotykać znanych bohaterów z naszego regionu i rywalizować o cenne nagrody.

Tegoroczne Święto Małopolski to doskonała okazja, żeby wrócić wspomnieniami do dawnych czasów i poczuć w sobie dziecięce emocje, czekać na Was będą: pełen wyzwań tor przeszkód, GIGA dmuchańce, gry na zapomnianym Pegasusie, nowoczesnych konsolach lub wymagających symulatorach, a nawet zabytkowe samochody.

Dla pełnych energii najmłodszych gości Święta przygotowaliśmy mnóstwo  gier i zabaw, gdzie będzie można zasiąść do planszówki, wypróbować ćwiczenia z hula hoop, ograć rodziców w wielkie  statki, ping ponga lub wziąć udział w zawodach hobby horse i w meczu hokeja na trawie.

Połączcie siły kilku pokoleń i zagrajcie o fantastyczne nagrody, w tym bilety do Energylandii, a o zmierzchu odlećcie w przestworza balonem MOT-u.

A na deser spróbujcie prawdziwej Uczty Smaków – w strefie gastronomicznej gdzie food trucki i punkty gastronomiczne będą serwować najlepsze przysmaki z Małopolski.

Myślicie, że to koniec? Absolutnie nie! Specjalnie dla Was wyczarowaliśmy pokaz jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich iluzjonistów – Adriana Prusa (Just Edi Show) oraz pełną słodkości ciężarówkę Wawel Truck.

To wszystko w rytmach największych hitów: Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej, Sary James i Kayah.

 

Wstęp wolny! Bądźcie z nami 9 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

START godzina 12:00!

Przez cały czerwiec świętujemy z małopolskimi instytucjami! Więcej informacji na www.malopolska.pl.

 

Poniżej prezentujemy plakat wydarzenia.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content