Skip to main content
search
Aktualności

Święto parafii i sołectwa w Bibicach

By 26 czerwca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 czerwca 2019 przez admin

6Od kilku lat końcem czerwca mieszkańcy Bibic spotykają się podczas święta parafii i sołectwa, w tym roku w niedzielę 23 czerwca. Data wiąże się z odpustem w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach. Święto organizowane wspólnie przez sołectwo i parafię jest okazją do spotkania i zabawy dla Bibiczan.

Po uroczystościach odpustowych mieszkańcy mogli wziąć udział w pikniku. Występy na scenie rozpoczęła Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek pod kierownictwem Wojciecha Karwata, a tuż po niej zatańczył zespół Folklove w nowych strojach zakupionych dzięki dotacji z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Zatańczyli poloneza, mazura i krakowiaka. Tancerze podkreślają, że część z nich pochodzi właśnie z Bibic i mogli zaprezentować się przed gronem rodziny i znajomych. Akompaniuje im Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki pod kierownictwem Jana Regulskiego. Pieśni ludowe wykonał zespół Bibiczanie z Józefem Plewniakiem. Chórem Psallite Deo, świetnym w wykonaniach a cappella, dyrygowała Marta Krawczyk. Dla mieszkańców zatańczył zespół dziecięcy Fit&Dance rodem z Bibic.
Występom scenicznym towarzyszyły liczne atrakcje na terenie przed kościołem i przy remizie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Bibic. Oczekiwana była wystawa prac na zagospodarowanie Rynku w Bibicach zorganizowanego wśród studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, szerzej o konkursie pisaliśmy tu: link. Realizowano edukację ekologiczną – Grupa Zdrowego Oddychania prezentowała pokaz palenia w piecu sposobami od góry i dołu i różnicy miedzy nimi. Harcerze ze Szczepu Zielonego zapewniali zabawę dla dzieci i m.in. malowanie twarzy. Przy budynku OSP można było zwiedzić samochód strażacki, wyrosła tam kolorowa strażacka wioska. W remizie można było się też pobawić w budowanie robotów w Krainie Twórczości.
W strefie dobrego jedzenia czekały do spróbowania m.in. domowe wypieki przygotowane przez mieszkańców. Każdy element sprzyjał atmosferze spotkania, rozmów, integracji mieszkańców.
Red.

Więcej zdjęć: tutaj

1
2
7
12a
16a
18a
22
23
35
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content