Skip to main content
search
Relacje

Święty Mikołaj i elf u dzieci w Januszowicach

By 14 grudnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2015 przez admin

712 grudnia w zajeździe Polesie odbyło się spotkanie Świętego Mikołąja z dziećmi z sołectwa Januszowice, które zorganizowała sołtys Marta Sadzik wraz z radą sołecką. 

Spotkanie poprzedzone było zabawą, podczas której dzieci pod kierunkiem rozśpiewanego i roztańczonego Elfa przygotowywały dla Świętego Mikołaja układ taneczny i piosenki. W obecności rodziców i dziadków dzieci świetnie się bawiły i bardzo szybko nauczyły się takstów zimowych piosenek takich jak:
„Tupu tup po śniegu,
Dzyń, dzyń, dzyń na sankach,
Skrzypu, skrzyp na mrozie,
Lepimy bałwanka…”
Pod koniec zabawy elf zaproponował wyćwiczenie wspólnego okrzyku: „Chodź do nas Mikołaju!”, którym dzieci przywołały Świętego. Nastąpiło miłe powitanie oraz prezentacja tańca – niespodzianki dla Mikołaja. Po wspólnej zabawie, w której jak się okazało Świety Mikołaj bawił się równie dobrze jak dzieci, nadszedł czas na słodkie prezenty. Każde dziecko mogło liczyć także na chwilkę rozmowy ze swym ulubionym Świętym – opowiadało mu o swoich zainteresowaniach.
Dla dzieci z Januszowic było to bardzo miłe sobotnie popołudnie. Na pewno czekają na następny rok. Może wówczas Święty Mikołaj przybędzie w saniach po śniegu i na mrozie, jak wyśpiewywały w piosence.
Zofia Kucab

 

 1
 3
 5
 6
Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content