Skip to main content
search
Aktualności

Szachowe potyczki w gminie Zielonki

By 23 maja 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 maja 2019 przez admin

szachy1

21 maja Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach we współpracy z Małopolskim Związkiem Szachowym zorganizował jubileuszowy – X Międzyszkolny Turniej Szachowy. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 66 zawodników z pięciu szkół oraz dwóch przedszkoli z gminy Zielonki.

Życzę Wam dobrej zabawy z nutą rywalizacji – życzyła uczestnikom Izabela Burda z Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach, który już od 10 lat organizuje rozgrywki warcabowe i szachowe w gminie. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Stanisław Turecki z Małopolskiego Związku Szachowego. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych:  dzieci 5-6 letnie, uczniowie klas I- III, uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i młodzież z klas VII -VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, statuetki, medale i nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i zapozował do wspólnego zdjęcia. Przypomnijmy, że w samorządowych przedszkolach i szkołach w gminie Zielonki prowadzone są zajęcia z gry w szachy, które mają rozwijać zdolności intelektualne, poprawiają umiejętności arytmetyczne i kształcą umiejętności krytycznego myślenia.
W kategorii 5-6 lat I miejsce zdobyła Alicja Świderska z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach, II miejsce wywalczył Michał Nowak z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, III miejsce zajął Krzysztof Malik z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach,  a IV miejsce  otrzymał Patryk Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Owczarach. W kategorii I-III klasa szkoły podstawowej I miejsce zajął Bartosz Saramak ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach, II miejsce wywalczyła Oliwia Sokołowska ze Szkoły Podstawowej z Woli Zachariaszowskiej, III miejsce zdobyła Natalia Sosnowska ze Szkoły Podstawowej w Owczarach, a IV miejsce zdobył Franciszek Raźny ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej. W kategorii wiekowej IV-VI klasa szkoły podstawowej I miejsce wywalczył Hubert Meers ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach,  II miejsce  otrzymał Szymon Piątek ze Szkoły Podstawowej w Bibicach, III miejsce zajął Adam Derejski ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach, a IV miejsce zdobył Artur Sobociński ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi. I miejsce w kategorii VII-VIII klasa szkoły podstawowej i III klasa gimnazjum zdobył Karol Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Bibicach, II miejsce otrzymał Krystian Bodzioch ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach, III miejsce wywalczył Michał Sierant ze Szkoły Podstawowej w Bibice, a IV miejsce zdobyła Łucja Ciborowska ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach.
KB
Więcej zdjęć: tutaj.

szachy2

szachy3

szachy4

szachy5

szachy6

szachy7

szachy8

Close Menu
 
20 lipca 2024
Skip to content