Skip to main content
search

Ostatnia aktualizacja 15 kwietnia 2013 przez admin

Szczepienia to najlepsza broń w walce z pandemią koronawirusa. Im więcej zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną i zwalczymy pandemię. W gminie Zielonki 26 października w pełni zaszczepionych było 61,0 procent mieszkańców – w Małopolsce to najwyższy procent zaszczepionych zaraz po Krakowie. Wysoki poziom zaszczepionych mieszkańców to także finansowe nagrody dla samorządów. 1 mln zł – tyle możemy zdobyć w konkursie Najbardziej Odporna Gmina – jeśli do końca października uda nam się utrzymać pierwsze miejsce wśród gmin do 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych w dawnym województwie krakowskim. Szczepmy się! Najbliżej – w Punkcie Szczepień Powszechnych w Węgrzcach.

By zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 rząd  w ramach Narodowego Programu Szczepień ogłosił konkursy dla samorządów. Zdobyta nagroda finansowa w wysokości 1 mln złotych będzie mogła być przeznaczona na dowolny cel dotyczący przeciwdziałania Covid-19 np. czynności związane z profilaktyką skutków Covid-19 (w tym społeczno-gospodarczych). Poziom zaszczepienia mieszkańców można znaleźć na stronie gov.pl
Przypominamy, że w Centrum Medycznym Medikama przy ul. Fortecznej 12A w Węgrzcach działa Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19. Dostępne formy rejestracji to infolinia 989, e-rejestracja na http://pacjent.gov.pl oraz przez e-mail: biuro@medikama.pl. Szczepienia są realizowane w godzinach popołudniowych. CM Medikama mieści się 100 m od drogi krajowej E7, w Węgrzcach przy ul. Fortecznej 12A, wjazd z drogi krakowej E7 przez ul. Galicyjską w Bibicach.

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content