Skip to main content
search
Koncepcja budowy szkoły w Przybysławicach

Szkoła i przedszkole w Przybysławicach – postępuje budowa

By 5 czerwca 20206 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2022 przez AO

640 Szkola 12.05.2020Postępuje budowa placówki oświatowej w Przybysławicach – prace toczą się zarówno w otoczeniu budynku, jak i wewnątrz. Pomimo stanu epidemii i nieco mniejszej liczby pracowników na budowie, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

Na początku czerwca w powstającym budynku oświatowym w Przybysławicach kontynuowano prace wewnętrzne – w skrzydle wschodnim zostały już wykonane wylewki i tynki, w skrzydle zachodnim trwało kładzenie tynków; do otynkowania pozostało jeszcze pomieszczenie basenu. Instalacje elektryczne, wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania i wentylacji zaawansowane były w 90 proc. Rozpoczęły się prace nad koncepcją wykończenia wnętrz, w szczególności w zakresie drzwi wewnętrznych, ścian, posadzek, mebli.

Wokół budynku wykonano już mury oporowe przy boisku sportowym, trwają prace drogowe i budowa parkingu.

Inwestycja rozpoczęta w maju 2019 r. według umowy ma planowany termin zakończenia w lipcu 2021 r. Powstający budynek o powierzchni użytkowej 3,6 tys. m² mieścić będzie szkołę podstawową z salą gimnastyczną i basenem oraz przedszkole. Dla szkoły zaplanowano: 18 klas lekcyjnych, salę komputerową oraz mediatekę, bibliotekę, świetlicę, szatnię oraz pomieszczenia dla nauczycieli i administracji szkoły, będzie też aula szkolna i jadalnia z pełnym zapleczem kuchennym. Skrzydło przedszkola pomieści 4 sale przedszkolne, jadalnię oraz pomieszczenia dla nauczycieli i pokój pracy z dzieckiem. Na zewnątrz powstanie ogrodzone boisko oraz plac zabaw dla dzieci, parking, jak również układ komunikacyjny wraz dwoma zjazdami – z drogi wojewódzkiej i gminnej. Budynek oświatowy ma kosztować 37,4 mln zł. Wykonawcą jest firma KARTEL S.A.

640 Szkola 12.05.2020
Hala sportowa po robotach tynkarskich
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content