Skip to main content
search
Aktualności

Szkoła Podstawowa w Bibicach: Do Hymnu!

By 9 maja 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 maja 2019 przez admin

DSC06988Szkoła Podstawowa w Bibicach im. Stanisława Wyspiańskiego bierze udział w niecodziennym konkursie „Do Hymnu”. II edycja ogólnopolskiego konkursu Narodowego Centrum Kultury  odbywa się w 101 lat od odzyskania niepodległości i uczestniczy w niej 300 szkół z całego kraju.

8 maja w samo południe ponad 400 uczniów, czyli 50 procent szkoły, stawiło się na przesłuchanie, a ściślej jurorzy przyjechali do Bibic i wysłuchali „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” oraz „Ody do radości” w wykonaniu a cappella klas od czwartej do siódmej. Młodych śpiewaków przygotował do występu Krzysztof Lepiarczyk, instrumentalista, kompozytor, nauczyciel muzyki i radny gminy Zielonki. Szkoła jako jedyna reprezentowała gminę Zielonki w konkursie. Bibiccy uczniowie z chęcią i żywiołowo śpiewają hymn i, jak podkreśla dyrektor szkoły Anna Górka, wykonują wszystkie jego zwrotki.
Śpiewających uczniów oceniali: dr Małgorzata Chyła z Akademii Muzycznej w Krakowie oraz prof. dr hab. Wiesław Delimat z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Uczniowie z Bibic mają konkurentów w całej Polsce, w samej Małopolsce uczestniczy w konkursie 30 placówek. Jurorzy w tym dniu co w Bibicach słuchali hymnu w czterech szkołach. Za udział uczniowie otrzymują od Narodowego Centrum Kultury pamiątkowe dyplomy.
W ubiegłym roku w konkursie hymn zaśpiewało łącznie 64 tysiące dzieci. Celem konkursu Narodowego Centrum Kultury jest m.in. „kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych”. Trzymamy kciuki za uczniów z Bibic, miejmy nadzieję, że przesłuchanie w dzień imienin patrona przyniesie im szczęście w konkursie.
IO

DSC06982
DSC07013
DSC07020
DSC07024
DSC07031
DSC07040
DSC07051
Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content