Skip to main content
search
Relacje

Szlachetna Paczka w Zespole Szkół w Korzkwi

By 10 grudnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 grudnia 2013 przez admin

paczkakorzkiew2

Udział w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia WIOSNA stał się już w korzkiewskiej szkole tradycją. Od trzech lat w magicznym czasie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dzielą się z potrzebującymi tym, co mogą i chcą ofiarować. W rozwinięciu wiadomości relacja koordynator akcji Anny Kamińskiej.

 

Parafrazując słowa z wiersza księdza Jana Twardowskiego – dziękujemy za to, że Boska sprawiedliwość jest ziemską niesprawiedliwością, bo dzięki temu możemy poczuć się potrzebni naszym bliźnim. I choć bycie potrzebnym wiąże się czasami z własnymi wyrzeczeniami, koniecznością rezygnacji z ulubionej słodkości lub decyzją o rozstaniu z ukochanym samochodzikiem – tym cenniejszy staje się dar i piękniejszy staje się świat. Wszystkim tym, którzy choćby w najdrobniejszy sposób przyczynili się do kolejnego sfinalizowania akcji, serdecznie dziękujemy!
A finał w bieżącym roku mieliśmy imponujący. Wspomogliśmy dwie matki samotnie wychowujące dzieci. Dzięki hojności darczyńców z naszej szkoły oraz wsparciu naszych przyjaciół spełniliśmy wszystkie marzenia dzieci (nawet te, których nie zdradziły wolontariuszom – Dostałem książki! Marzyłem o książkach, a nie powiedziałem tego pani – wołał, według relacji wolontariuszki, Norbert, który oficjalnie prosił o lampkę na biurko do nauki). Zapewniliśmy dzieciakom i mamom buty na zimę, ciepły kożuch, kurtki, kołdrę. Podzieliliśmy się innymi ubraniami i zabawkami. Zakupiliśmy potrzebne środki czystości, żywność i kosmetyki, materiały szkolne, kilka paczek pampersów.
Udało nam się też obdarować rodziny najpotrzebniejszymi w ich domach (a właściwie zajmowanych przez nie pokojach) meblami: dla liczniejszej sześcioosobowej – zakupiliśmy rozkładany tapczanik, druga otrzymała rozkładane łóżko z materacem.
Nic dziwnego, że pakowanie takich darów musiało potrwać, a transport wymagał zaangażowania dwóch rodzin z naszej szkoły, które dzielnie dostarczyły szesnaście kolorowych paczek do magazynu. Wolontariusze przekazali je w weekend rodzinom.
Szlachetne paczki z Korzkwi po raz kolejny sprawiły mikołajkową niespodziankę potrzebującym i świąteczną radość darczyńcom!
Anna Kamińska

paczkakorzkiew
paczkakorzkiew3
Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content