Skip to main content
search
Relacje

Sztuka tworzona w plenerze

By 16 września 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 września 2014 przez admin

owczary

 

Dom Pomocy Społecznej w Owczarach po raz piętnasty zorganizował warsztaty arteterapii, w której wzięło udział jedenaście placówek z powiatu krakowskiego. Zaproszeni goście przywieźli ze sobą słońce, które towarzyszyło wszystkim przez cały dzień.

Zaproszonych gości powitała Wiesława Stępień prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Owaczrach oraz dyrektor DPS Owczary Kazimierz Adamczyk. W tegorocznej imprezie wzięli udział podopieczni z Domów Pomocy Społecznej z Czernej, Więckowic, Ojcowa, Batowic, Karniowic, Prus, Owczar, ze Schroniska Radwanowice, Środowiskowych Domów Samopomocy z Woli Kalinowskiej i Woli Zachariaszowskiej oraz Skawiny. Muzyczne powitanie przygotował pan Marek z DPS Owczary, który śpiewał m.in. „Niczego nie żałuję”. Jak wiele talentów mają podopieczni DPS Owczary i zaproszeni goście mogliśmy się przekonać podczas trwania wrześniowej imprezy. Powstawały prace plastyczne w różnych technikach – malowane farbami, kredkami, wyklejane liśćmi. Niektórzy tworzyli barwne bukiety kwiatowe, a także malowali i zdobili ceramiczne talerzyki.
DPS Ojców po raz kolejny pojawił się w Owczarach. Jego podopieczny pan Andrzej cierpliwie i dokładnie pracował nad różą wypalaną na drewnianej deseczce, a obok niego pan Zbyszek z Batowic – tą samą techniką tworzył obraz winogron. Jak sam mówi, to jego kolejna pasja, tak jak i tworzenie ozdób z wikliny papierowej.
Stanisław Strzypczyk również lubi wypalać obrazy w drewnie. Wypala także zdobienia na drewnianych talerzach, szkatułkach.
– Jesteśmy tu po raz kolejny, miła atmosfera i piękne miejsce – chwaliła pani Agnieszka z Radwanowic.
Dzieła, które powstają w trakcie zajęć, spotkań w DPS zyskują sławę – nie tylko w powiecie krakowskim, ale także na świecie. Przykładem może być pan Leszek Zając z DPS Owczary, którego prace można było oglądać w Galerii Mocak w Krakowie oraz na wystawie w Brukseli.
Małgorzata Iskra ze Szkoły Podstawowej w Owczarach przybyła na arteterapię wraz uczniami. Była to okazja do poznania i oglądnięcia prac, które powstają podczas corocznych spotkań.
Na zakończenie popis swoich umiejętności wokalnych zaprezentowali podopieczni DPS Owczary czyli zespół Owczarzaki, a później wspólnie namalowano olbrzymi obraz na pamiątkę tego spotkania.
Sponsorami warsztatów plenerowych byli: P.H.U Hygieia Sp.J., Gospodarstwo Ogrodniczo-Warzywne Z. Zając, Sklep Spożywczo-Przemysłowy z Naramy i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Laskopol”.
KB
Więcej zdjęć w ALBUMIE.

owczary1

owczary2

owczary3

owczary4

owczary6

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content