Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Taniec łączy bibicką społeczność

By 22 listopada 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 listopada 2022 przez KB

O tym, że taniec zbliża i łączy ludzi mogli się przekonać uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Koło Integracji Bibic 20 listopada w Domu Ludowym w Bibicach.

Organizatorzy zadbali o różnorodny program artystyczny. Począwszy od piosenek rajdowych w wykonaniu Andrzeja Mroza, pokaz tańców latynoamerykańskich, aż po popis tanecznych umiejętności w wykonaniu solistów z Folklove na co dzień działających przy CKPiR w Zielonkach. Zwieńczeniem imprezy był taniec w wykonaniu grupy “Tańce Europy” oraz wspólna zabawa. W uroczystości wzięli udział m.in. wiceprzewodnicząca rady gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, radny gminy i sołtys Bibic Tadeusz Łysek oraz dyrektor Centrum Kultury, Promocji i rekreacji w Zielonkach Marek Płachta

Projekt pt. “Taniec zbliża i rozwija społeczność lokalną” składał się z trzech modułów. Pierwszym z nich był cykl 11 warsztatów ruchowo-tanecznych. Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę o tańcach świata (narodowych, tradycyjnych, współczesnych z różnych stron świata), regionalnych (ludowych np. polka,  chodzony, Klapok); tańcach liniowych (współczesne choreografie taneczne) oraz zabawy integracyjne.

Odbyły się także dwa wyjazdy integracyjno-edukacyjne dla osób uczestniczących w projekcie. Trasa wycieczki prowadziła  przez Lusławice, Ciężkowice i Kąśną Dolną. Uczestnicy wyjazdu gościli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Arboretum w Lusławicach.

Uczestnicy drugiej wycieczki zwiedzili  muzeum pamiątek po Janie Matejce, zamek w Wiśniczu, bazylikę oraz tężnię solankową w Bochni.

Projekt uzyskał dofinansowanie z gminy Zielonki.

KB

 

 

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content