Skip to main content
search
Aktualności

Ten wyjątkowy, świąteczny czas

By 20 grudnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2019 przez admin

wigilia117 grudnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach wraz z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Środowiskowym Domem Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej oraz gminną Biblioteką Publiczną jak co roku zaprosił osoby starsze i samotne z terenu gminy Zielonki na wspólne kolędowanie do Centrum Integracji Społecznej. Zaśpiewały panie z Bel Canto, a ze swoim występem zaprezentował się Władysław Kućmierczyk. W tym roku we wspólnym kolędowaniu wzięło udział ponad 150 osób.

Gości powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Magdalena Rajska, która na co dzień wraz ze swoimi pracownikami wspiera osoby starsze i samotne. Przy opłatku i kolędzie towarzyszyli: przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko, radna gminy Zielonki Lucyna Zielińska, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński oraz kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej Robert Kowalski. Wspólną modlitwę poprowadził ks. proboszcz parafii z Woli Zachariaszowskiej  Michał Kowalski wraz z ks. Piotrem Płaszczem z zieloneckiej parafii. Przy opłatku życzono sobie przede wszystkim zdrowia i pomyślności i tego, by znów w przyszłym roku zobaczyć się przy wigilijnym stole. Dla gości zaśpiewały panie z grupy śpiewaczej Bel Canto przy akompaniamencie Wojciecha Karwata, radnego powiatu krakowskiego. Władysław Kućmierczyk wystąpił z repertuarem, który ma zamiar zaprezentować podczas przyszłorocznego konkursu recytatorskiego. Na zakończenie, wspólnie zaśpiewano znane i lubiane kolędy i pastorałki, a na akordeonie przygrywał Andrzej, jeden z podopiecznych ŚDS.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólną modlitwę oraz mile spędzony czas. Korzystając z okazji pragniemy złożyć wszystkim życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2020 – życzyła Magdalena Rajska z GOPS w Zielonkach.
KB
Galeria zdjęć: tutaj.

wigilia2

wigilia3

wigilia4

wigilia6

wigilia5

wigilia7

wigilia8

wigilia9

 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content