Skip to main content
search
Aktualności

Terapia poprzez sztukę w owczarskim plenerze

By 8 września 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 września 2022 przez KB

7 września odbyły się XXIII Plenerowe Warsztaty Arteterapii Powiatu Krakowskiego. Dom Pomocy Społecznej w Owczarach, wraz z otaczającym go parkiem, stał się idealnym miejscem do tworzenia, integracji i zabawy.

Zaproszonych gości powitały nowa dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Owczarach Katarzyna Paduszyńska oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Owczarach Grażyna Oleksy. Minutą ciszy uczczono pamięć śp. Kazimierza Adamczyka, wieloletniego dyrektora owczarskiego DPS.

– To On tworzył wyjątkową atmosferę tego miejsca, pełnej życzliwości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Za mieszkańców tego domu – mówiła Katarzyna Paduszyńska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka, wiceprzewodniczący powiatu krakowskiego Marek Piekara, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie Agnieszka Biela oraz dyrektorzy, pracownicy społeczni i podopieczni z 10 powiatowych placówek.

– W tym Domu Pomocy, panowie mieszkają. Z fachowej opieki od lat korzystają. Wspaniały personel o wszystkich się troszczy. Dając dużo dobra, serca, życzliwości – śpiewały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Owczarach, które na tę okazję przygotowały specjalną piosenkę.

W części artystycznej wystąpił także zespół „Modlnicanie” z Wielkiej Wsi.

To wyjątkowe miejsce w tym roku obchodzi 60-lecie działalności. Mieści się ono w zabytkowym dworze otoczonym parkiem krajobrazowym. Właścicielem owczarskiego majątku dworskiego był wiceprezydent II Rzeczpospolitej Polskiej – Eugeniusz Kwiatkowski, budowniczy Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego.

W tegorocznej edycji warsztatów wzięli udział podopieczni Domów Pomocy Społecznej z miejscowości: Karniowice, Batowice, Więckowice, Owczary, Ojców, Prusy, Konary, Czerna oraz ze Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej w Woli Kalinowskiej i Woli Zachariaszowskiej. Brali oni udział w konkurencjach sportowych, konkursach m.in. na jesienne ciacho. Jesień była motywem przewodnim prac plastycznych, które były wykonywane różnymi technikami. Można było malować farbami, kredkami, wypalać w drewnie lub tworzyć figurki z warzyw i owoców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, gdzie wykonywano pamiątkowe zdjęcia. Zwieńczeniem imprezy był występ podopiecznych DPS w Owczarach oraz zabawa taneczna.

KB

Galeria zdjęć. Opisujemy: uczestnicy XXIII Plenerowych Warsztatów Arteterapii Powiatu Krakowskiego w Owczarach.

 

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content