Skip to main content
search
Dopłaty bezpośrednie dla rolników

Termin składania wniosków do ARiMR został wydłużony do 17 czerwca 2021 r.

By 6 maja 20216 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2022 przez AO

platnosci bezposrednieTermin na złożenie wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie oraz płatności obszarowe finansowane z PROW (działania: rolnictwo ekologiczne, rolno-środowiskowo-klimatyczne dobrostan zwierząt, o przyznanie premii w ramach działania zalesieniowego; ONW; premie pielęgnacyjna i zalesieniowa) został, decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Pudy, wydłużony do 17 czerwca br . Wnioski będzie można składać jeszcze do 12 lipca br., z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. (z wyjątkiem przypadków, kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

Do 27 kwietnia wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok złożyło blisko 400 tys. rolników. W ubiegłym roku o takie płatności ubiegało się ich ponad 1,3 mln. Obecnie wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW na 2021 r., można  składać wyłącznie przez internet za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Oznacza to, że do rolników nie są przesyłane papierowe wnioski spersonalizowane. Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

12 i 19 maja br. w godzinach od 9:00 do 13:30 w budynku głównym Urzędu Gminy Zielonki („Sołtysówka” – wejście od ul. Ks Zięby), będzie można skorzystać z odpłatnego doradztwa pracownika MODR przy wypełnieniu i złożeniu wniosku za  pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Ponadto rolnicy, którzy nie mają komputera lub uważają że sobie nie poradzą z procedurą, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. Wszelkie wątpliwości związane  z wypełnianiem wniosków można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii:  800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00). W placówkach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych.
Szczegółowe informacje dotyczące płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW na rok 2021, znajdują się na  na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictw i Rozwoju Wsi:  https://www.gov.pl/web/rolnictwo/platnosci-bezposrednie-w-2021-r

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content