Skip to main content
search
Aktualności

Tradycyjne spotkanie po wykopkach w Dziekanowicach

By 7 listopada 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 listopada 2022 przez KB

Każda okazja jest dobra,  jeśli chodzi o integrację. Kierując się tym przesłaniem sołtys Dziekanowic Stanisław Czaplak wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich zaprosili 5 listopada do wyremontowanego budynku sołeckiego. To tu odbyło spotkanie nawiązujące do ważnego dla mieszkańców zwyczaju kopania ziemniaków. W sołectwie jest jeszcze sporo gospodarstw, gdzie uprawia się rolę.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 50 osób. Gości powitali sołtys Dziekanowic Stanisław Czaplak oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Helena Ptak. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Zofia Kupiec-Czaplak oraz sołtys Garlicy Duchownej Artur Nogieć.

Było to bardzo miłe spotkanie i dziękuję paniom z dziekanowickiego Koła Gospodyń Wspaniałych za przygotowanie pysznego poczęstunku – podsumował sołtys S. Czaplak.

Spotkanie integracyjne odbyło się w wyremontowanym budynku sołeckim. W 2021 roku odnowiono kuchnię, pomalowano ściany i położono płytki, a w tym roku prowadzono prace związane z dużą salą. Wstawiono dodatkowe okno i drzwi, dzięki czemu z sali można wyjść na ogród. Wymieniono także elektryczną i centralnego ogrzewania, a odsłonięcie cegły na jednej ze ścian i dodanie oświetlenia pozwoliło uzyskać atrakcyjny wygląd sali.

Red. KB

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content