Skip to main content
search
Relacje

Trampkarze z Zieleńczanki bronią tytułu

By 2 września 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 września 2014 przez admin

DSCN0256

30 sierpnia podsumowano już 18. edycję ligi gminnej trampkarzy. Rywalizują w niej najmłodsi piłkarze z gminy Zielonki. W tym roku układ na podium ukształtował się tak samo jak w zeszłym, czyli na pierwszym miejscu LKS Zieleńczanka, na drugim TS Węgrzce a na trzecim KS Bibiczanka. Drużyna Bibiczanki podejmowała rywali u siebie i to bardzo gościnnie. Więcej w rozwinięciu wiadomości oraz na stronie GZEAS: kliknij tutaj.

W pogodną sobotę odbyły się dwa mecze. Rywalizacja LKS Zieleńczanka i TS Węgrzce zakończyła się wynikiem 4:3 i potwierdziła tylko zwycięstwo pierwszego zespołu, choć TS Węgrzce nie odpuściło bez walki. Drugi mecz, już towarzyski, odbył się pomiędzy trochę starszymi trampkarzami z Zielonek i jeszcze starszymi kolegami z Bibiczanki i zakończył się wynikiem 7:0 dla gospodarzy. Mecze sędziowali: Jerzy Król, wiceprezes Bibiczanki oraz Krzysztof Bielawski z TS Węgrzce.
Liga gminna to oczywiście puchary i dyplomy dla drużyn, ale również nagrody rzeczowe zapewniane przez organizatora – gminę Zielonki, a z jej ramienia Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach.  W tym roku ustalono z klubami, że będą to stroje dla piłkarzy. – Trafią do poszczególnych klubów – zapowiadał Jerzy Król.
Wolę was oglądać niż starszych piłkarzy – mówił wręczając trofea Bogusław Król, wójt gminy. Prócz grupowych zwycięzców wyłoniono również indywidualności – i tak najlepszym strzelcem został Oliwier Krakowiak z Zieleńczanki, który strzelił najwięcej bo 9  goli w rozgrywkach ligowych. Najlepszym bramkarzem został Tymoteusz Prostak z TS Węgrzce, a najlepszym zawodnikiem turnieju – Igor Wieczorek z Bibiczanki.
Podczas ligi każda z drużyn rozegrała 6 meczy, Zieleńczanka zdobyła 18 punktów, a jej rywale po 6, zatem zdecydowała liczba strzelonych bramek 17:5.
Liczy się jednak przede wszystkim dobra zabawa i emocje, których podczas meczów nie brakuje. Zawodnicy są zmotywowani, a bojowy duch nie ustaje aż do ostatniej sekundy meczu. Podczas podsumowania ćwiczono również rzuty karne razem z wójtem gminy i gośćmi. Piłkarskie emocje wraz z młodzieżą i rodzicami zawodników przeżywali radni gminy Zielonki Anna Sieńko, Antoni Banaś, Stefan Łysek, Władysław Orzechowski, Maciej Starowicz, sołtys Bibic Magdalena Krawczyk; przedstawiciele trzech największych klubów w gminie, których piłkarze rywalizują w lidze, w tym opiekujący się młodzieżą Tomasz Dudek, prezes LKS Zieleńczanka oraz Michał Żywczak z tego klubu, Kamil Mrózek z TS Węgrzce, Krzysztof Bielawski z KS Bibiczanka oraz czuwające nad wszystkim kierownik GZEAS Anna Soblik-Milcz i Izabela Burda. Gospodarze zapewnili poczęstunek: grillowane kiełbaski i pyszne ciasto, a rodzice i goście zadbali o doping, tym bardziej, że wolna sobota sprzyjała towarzyszeniu dzieciom w finale ligi.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN0222
DSCN0260
DSCN0364
Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content