Skip to main content
search
Aktualności

Transport na szczepienia dla osób niepełnosprawnych

By 15 stycznia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2021 przez admin

tlo twitterOd 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego Urząd Gminy Zielonki organizuje transport dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, będących mieszkańcami Gminy Zielonki. Urząd Gminy Zielonki nie zapewnia transportu specjalistycznego, a w przypadku przewozu osób niepełnosprawnych z ww stopniem niepełnosprawności wymagany jest opiekun, więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

 

Rejestracji na szczepienie można dokonać na cztery sposoby:

1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 (osobiście lub poprosić kogoś bliskiego z rodziny). Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie osoba dokonująca rejestracji otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Rejestrując się elektronicznie system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

3. Skontaktować się z jednym z 4 punktów szczepień na terenie gminy Zielonki:

•    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gabinet Lekarza Rodzinnego lek. med. Tomasz Sobalski, ul. Galicyjska 15, Zielonki tel. 12 285 01 12
•    NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego lek. med. Lucyna Kufel, ul. Galicyjska 15, Zielonki tel. 12 285 00 14
•    Gabinet (poradnia) podstawowej opieki zdrowotnej, ul. Karola Wojtyły 110, Batowice tel. 12 285 94 17
•    punkt szczepień NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego Rafał Kacorzyk, ul. Krakowska 20, Brzozówka tel. 12 419 48 17

4. Wysłać SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie

System pokieruje krok po kroku: osoba zostanie poproszona o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dogodny, będzie można wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem zostanie wysłany SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
Szczegóły dotyczące rejestracji na szczepienie przez SMS

Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego Urząd Gminy Zielonki organizuje transport na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, będących mieszkańcami Gminy Zielonki. Gmina nie zapewnia specjalistycznego transportu sanitarnego dla osób leżących.
Po wcześniejszym ustaleniu terminu i miejsca szczepienia potrzebę skorzystania z transportu należy zgłaszać pod nr telefonu: 12 285-08-50 dostępnym w godzinach pracy Urzędu Gminy Zielonki:
poniedziałek 9:00-17:00,
wtorek-piątek 7:45-15:45   

Do skorzystania z transportu konieczne będzie okazanie skanu/kserokopii orzeczenia o niepełnosprawności.

Osoby korzystające z transportu na szczepienie przeciw COVID-19 wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prosimy pamiętać, że Urząd Gminy Zielonki nie organizuje szczepień.

Aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać na stronie  www.gov.pl/szczepimysie

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content