Skip to main content
search
Aktualności

Transport na szczepienia dla osób niepełnosprawnych

By 15 stycznia 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2021 przez admin

tlo twitterOd 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego Urząd Gminy Zielonki organizuje transport dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, będących mieszkańcami Gminy Zielonki. Urząd Gminy Zielonki nie zapewnia transportu specjalistycznego, a w przypadku przewozu osób niepełnosprawnych z ww stopniem niepełnosprawności wymagany jest opiekun, więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

 

Rejestracji na szczepienie można dokonać na cztery sposoby:

1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 (osobiście lub poprosić kogoś bliskiego z rodziny). Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie osoba dokonująca rejestracji otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Rejestrując się elektronicznie system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

3. Skontaktować się z jednym z 4 punktów szczepień na terenie gminy Zielonki:

•    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gabinet Lekarza Rodzinnego lek. med. Tomasz Sobalski, ul. Galicyjska 15, Zielonki tel. 12 285 01 12
•    NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego lek. med. Lucyna Kufel, ul. Galicyjska 15, Zielonki tel. 12 285 00 14
•    Gabinet (poradnia) podstawowej opieki zdrowotnej, ul. Karola Wojtyły 110, Batowice tel. 12 285 94 17
•    punkt szczepień NZOZ Gabinet Lekarza Rodzinnego Rafał Kacorzyk, ul. Krakowska 20, Brzozówka tel. 12 419 48 17

4. Wysłać SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie

System pokieruje krok po kroku: osoba zostanie poproszona o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dogodny, będzie można wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem zostanie wysłany SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
Szczegóły dotyczące rejestracji na szczepienie przez SMS

Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego Urząd Gminy Zielonki organizuje transport na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, będących mieszkańcami Gminy Zielonki. Gmina nie zapewnia specjalistycznego transportu sanitarnego dla osób leżących.
Po wcześniejszym ustaleniu terminu i miejsca szczepienia potrzebę skorzystania z transportu należy zgłaszać pod nr telefonu: 12 285-08-50 dostępnym w godzinach pracy Urzędu Gminy Zielonki:
poniedziałek 9:00-17:00,
wtorek-piątek 7:45-15:45   

Do skorzystania z transportu konieczne będzie okazanie skanu/kserokopii orzeczenia o niepełnosprawności.

Osoby korzystające z transportu na szczepienie przeciw COVID-19 wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prosimy pamiętać, że Urząd Gminy Zielonki nie organizuje szczepień.

Aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać na stronie  www.gov.pl/szczepimysie

Close Menu
 
24 lutego 2024
Skip to content