Skip to main content
search
Aktualności

Tu mieszkam, tu płacę PIT, tu zyskam nowe inwestycje

By 23 marca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 marca 2016 przez admin

plakat PiT 2016 aa malyZachęcamy – jeżeli  gmina Zielonki jest miejscem Państwa zamieszkania wpiszcie to w formularz PIT! Pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych trafiają w blisko 40 proc. do budżetu gminy, w której jesteśmy zameldowani lub wskażemy jako miejsce zamieszkania. Liczba osób zamieszkujących, ale nie zameldowanych na terenie naszej gminy szacowana jest na kilka tysięcy. Jeśli osoby te w swoim formularzu PIT jako miejsce zamieszkania podawałyby gminę Zielonki, to w prosty sposób przełożyłoby się na 4 – 5 milionów zł dodatkowych dochodów rocznie  w budżecie na modernizację i rozbudowę bazy oświatowej, budowę i remonty dróg oraz chodników, sieci kanalizacyjnej, jak również powstanie nowych miejsc do rekreacji – placów zabaw i boisk.

Jak to zrobić? Przy rozliczaniu się z podatku dochodowego od dochodów osobistych wystarczy złożyć osobiście lub przesłać przez internet formularz PIT do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca, w którym mieszkamy i w odpowiedniej rubryce podać aktualny adres zamieszkania. W każdej chwili można również zaktualizować formularz ZAP-3 (zgłoszenie aktualizacyjne dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) i przekazać go do tego urzędu.
Przypominamy, że właściwe zeznanie podatkowe (PIT –36, PIT –37, itd.) za rok 2015 należy złożyć nie później niż do 30 kwietnia 2016 r.; a właściwym dla gminy Zielonki jest Drugi Urząd Skarbowy w Krakowie przy ul. Krowoderskich Zuchów 2.

 

plakat PiT 2016 aa maly

 

 

Najważniejsze inwestycje 2015 roku:

 

 

Inwestycje drogowe: przebudowa dróg, budowa chodników: 3,3 mln zł

 

Budowa dróg i chodników

 

Budowa dróg i chodników 2

 

Kanalizacja i wodociągi: prawie 16 mln zł

 

Kanalizacja

 

Wodociągi

 

Inwestycje strażackie: ponad 2 mln zł

 

DSCN9643

 

garaż

 

Inwestycje sportowe i rekreacyjne: boiska i siłownie: 430 tys. zł

 

Dziekanowice.MP4.Still003

 

nowe silownie os.Lokietka

 

P1040355 silownia TS Wegrzce

 

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content